یک آیفون X چینی دیگر؛ نخستین تصویر رسمی از موبایل OnePlus 6

تصویری که در بالا مشاهده می کنید نخستین تصویر از نمای ظاهری موبایل جدید کمپانی وان پلاس است و به احتمال زیاد متعلق به پرچمدار بعدی این شرکت OnePlus 6 باشد. موبایلی که به مانند بسیاری چینی های دیگر میزبان شکاف بالای نمایشگری مشابه آیفون X اپل است.

همین شباهت سبب بروز برخی انتقادها نسبت به تقلیدکاری برندهای چینی شده است، اما کارل پای به عنوان یکی از بنیان گذاران برند وان پلاس بهره گیری از این ایده را اجتناب ناپذیر عنوان کرده است. او در مصاحبه ای گفته است که هدف اصلی شکاف بالای نمایشگر افزایش ابعاد نمایشگر و در دسترس بودن محتوای بیشتر است.

موبایل OnePlus 6 کارل پای وان پلاس تقلید آیفون X

او می گوید با این کار کل نوار اعلانات به مکانی بالاتر منتقل خواهد شد و بدین صورت فضایی برای ارائه محتوای بیشتر در اختیار قرار می گیرد. اما سوال اساسی آن است که اگر اپل با آیفون X برای نخستین بار سراغ چنین تغییری نمی رفت، باز هم نمای ظاهری OnePlus 6 این گونه می بود؟

اعتراف پای در پاسخ به این سوال جالب است: «شاید نه به این سرعت، اما ما به نقشه راه کمپانی های سازنده نمایشگرها دسترسی داریم و وقتی آنها گزینه ای را برای جای دادن یک شکاف در بالای نمایشگر جهت افزایش فضا در مقابل ما قرار دادند، خب به نظر منطقی آمد.» این مدیر ارشد وان پلاس می پذیرد که اپل توانایی آن را دارد تا مسیر و سرعت تغییرات در صنعت موبایل های هوشمند را تنظیم نماید.

موبایل OnePlus 6 کارل پای وان پلاس تقلید آیفون X

کارل پای می گوید که آنها می توانستند همانند اسنشال فون، اندازه شکاف بالای نمایشگر را به حداقل ممکن برسانند، اما این به معنی فداکردن برخی سنسورهای کلیدی همچون سنسور مجاورتی، سنسور تنظیم روشنایی نمایشگر و فلش LED بود. اندازه شکاف مذکور در OnePlus 6 بدون وجود سنسورهای سامانه Face ID، مشابه نمونه تعبیه شده در بالای نمایشگر آیفون X است.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟