اینتل احتمالا در حال توسعه کارت های گرافیک مستقل است

کمپانی اینتل سال هاست در زمینه توسعه پردازنده و کارت های گرافیک مجتمع فعالیت دارد و حالا شایعاتی از احتمال ورود به این کمپانی به حوزه کارت های گرافیک بازی محور منتشر شده است.

پیش از این خبرهایی از عرضه دو پردازشگر گرافیکی به نام های Arctic Sound و Jupiter Sound توسط این کمپانی منتشر شده بود که به صورت ویژه برای مراکز داده طراحی شده اند. با این حال «اشرف عیسی» از کارشناسان مؤسسه خدمات مالی The Motley Fool مدعی شده که اینتل در پی توسعه کارت های گرافیک مستقل است:

Raja Koduri در حال بازتعریف کارت گرافیک Arctic Sound است که در ابتدا برای استریم ویدئو در مراکز داده طراحی شده بود و حالا برای پردازش بازی و استریم ویدئو بهینه سازی می شود. ظاهرا اینتل قصد ورود پر و سر صدا به این بازار را دارد.

Koduri در زمینه پردازشگرهای گرافیکی تجربه بسیار زیادی در آستین دارد. وی در AMD مسئول توسعه APU، واحد پردازنده گرافیکی مجزا و دیگر فناوری های گرافیکی نوآورانه و پیشگام در صنعت بود و دوره ای نیز در اپل به عنوان آرشیتکت گرافیکی مشغول به کار بوده است. اینتلورود اینتل به عرصه کارت های گرافیک مستقل چندان جای تعجبی ندارد چرا که این کمپانی از پرسنل متخصص و امکانات فنی لازم برخوردار است و از سوی دیگر کمبود کارت های گرافیک و هجوم استخراج کنندگان ارزهای مجازی در سال گذشته باعث افزایش قیمت چشمگیر این قطعات شده است.

با این حال اینتل و AMD به تازگی از چیپستی رونمایی کرده اند که از پردازنده نسل هشتم قدرتمند اینتل و واحد پردازنده گرافیکی مجزای AMD بهره می برد و باید دید ورود این شرکت به عرضه کارت های گرافیک تا چه حد روی این همکاری تاثیر گذار خواهد بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟