سونی دوربین فیلم برداری جدید با امکان ضبط فیلم های 4K و HDR معرفی کرد

سونی دوربین فیلم برداری جدید با امکان ضبط فیلم های 4K و HDR معرفی کرد

مدت ها است رزولوشن ۴K برای بسیاری از تماشاگران ویدیوهای آنلاین و نیز دیسک های بلو رِی اهمیت بالایی پیدا کرده. اخیراً HDR نیز برای تماشای فیلم ها و سریال ها به همان اندازه مهم شده. به نظر می رسد دلیل این مسئله به علاقه کاربران برای مشاهده فیلم ها با همان کیفیتی که مد نظر تولید کنندگان است باز گردد. سونی به تازگی دوربین فیلم برداری پیشرفته ای را معرفی کرده که امکان ضبط ویدیوها با کیفیت ۴K و استاندارد HDR را فراهم می کند.

۴K اشاره به رزولوشن تصویر دارد. در حالی که HDR استانداردی است که به موجب آن ویدیوها با کنتراست بهتری به نمایش در می آیند. به عبارت دیگر تفاوت بین روشن ترین و تاریک ترین بخش های تصویر افزایش می یابد که در نتیجه آن کیفیت کلی تصویر بالاتر به نظر می رسد.

دوربین جدید سونی با مدل FS5 II در مسابقات ۲۰۱۸ لیگ حرفه‌ای بسکتبال بزرگسالان آمریکا (NBA) رونمایی شده و می تواند با کیفیت ۴K و HDR و به صورت خام (RAW) روی ضبط کننده جانبی فیلم برداری نماید. به لطف این قابلیت کاربران می توانند پس از ضبط ویدیو بسیاری از گزینه های تنظیماتی که در هنگام فیلم برداری در دسترس هستند را به دلخواه خود تغییر دهند.

این دوربین می تواند ویدیوهای HDR ضبط شده را به صورت همزمان برای پخش زنده نیز ارسال کند و در عین حال می تواند همین ویدیوها را برای ویرایش های مورد نیاز پس از تولید نیز ضبط نماید.

FS5 II قابلیت ضبط ویدیوهای ۴K با ۶۰ فریم در ثانیه را دارد و می تواند برای مدت ۴ ثانیه ویدیوهای فوق آهسته با همین کیفیت و نرخ ۱۲۰ فریم در ثانیه را ضبط نماید. البته قابلیت ضبط ویدیوهای فوق آهسته ۸ ثانیه ای با کیفیت ۱۰۸۰P و ۲۴۰ فریم در ثانیه نیز امکان پذیر است. FS5 II همچنین امکان ضبط ویدیوهای ۸ بیتی با کیفیت ۴K و نرخ ۳۰ فریم در ثانیه را فراهم می کند.

دوربین مورد بحث همچنین به قابلیت هایی برای بهبود رنگ های ضبط شده از پوست افراد مجهز شده. حسگر آن ۳۵ میلی متری است و با لنزهای E-Mount سازگار است. به این ترتیب می توان از لنزهای سازگار ساخته شده توسط سونی و سایر تولید کنندگان بهره برد.

سونی قیمت ۴ هزار و ۷۵۰ دلاری را برای دوربین یاد شده در نظر گرفته است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato