چرا آگهی‌های فروش دلار از اپلیکیشن دیوار حذف شدند؟

بازار ارز دوران پرنوسانی را طی می‌کند و تقریبا همه چیز را درگیر خود کرده است. دیروز با تشکیل جلسه‌ای میان رییس جمهور و معاونینش درباره حل این معضل تصمیم گرفته شد تا نرخ ارز کاهش پیدا کند و در رقم ۴۲۰۰ تومان ثابت بماند. این موضوع باعث شد مردمی که در این ایام دلار خریده بوده و یا از قبل این ارز را داشتند، تصمیم به فروش فوری آن بگیرند و شباهنگام جایی بهتر از آگهی‌های اینترنتی برای آن پیدا نمی‌شد.

اپلیکیشن دیوار یکی از برنامه‌هاییست که اجناس نو و دست دوم آن در آن خرید و فروش می‌شود و پیش از امروز نوشتن آگهی‌های فروش ارز و دلار در آن مجاز بود. با ازدیاد این آگهی‌ها در ساعات پایانی روز ۲۰ فروردین ماه، تمامی آگهی‌های مرتبط با فروش دلار و ارز از این مجموعه حذف شدند. به‌نظر می‌رسد فروش دلار حالا نه تنها در خیابان‌ها بلکه در فضای مجازی با محدودیت روبرو است. البته روابط عمومی اپلیکیشن دیوار این مساله که آیا دستوری از مقامات برای حذف آگهی‌ها به آنها رسیده را نه رد و نه تایید می‌کند و علت این امر را مساله جداگانه‌ای می‌داند:

«معاونت ریاست جمهوری دیشب در سخنرانی خود اعلام کردند که فروش ارز با قیمت بیشتر از ۴۲۰۰ تومان غیرقانونی بوده و جنس قاچاق محسوب می‌شود از همین رو آگهی‌های این ارز هم حالتی غیرقانونی داشتند که دولت هشدار برخورد با آنها را داده بود. در ضمن تیم ما فکر می‌کند حذف این آگهی‌ها می‌تواند کمک هرچند کوچک و موثری برای التهاب ایجاد شده در بازار ارز باشد و خواستیم که با این کار سهم خودمان را در ازای کمک به دولت برای حل این مشکل ادا کرده باشیم.»

فروش دلار در سایت دیوار

به گفته او آگهی‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال فعلا در دیوار مورد تایید قرار می‌گیرند مگر آنکه روزی از سوی دولت یک مساله غیرقانونی شمرده شوند اما در حال حاضر که بانک مرکزی این ارز را غیرقانونی اعلام نکرده لذا خرید و فروش آن هم غیرقانونی نیست. البته او تاکید می‌کند که باید به توصیه‌های بانک مرکزی در مورد خرید و فروش این نوع ارزها گوش کرد تا مبادا با مشکلات مواجه شد.

قرار است بازار ارز از امروز با سیاست‌های جدید دولت وارد فاز جدیدی شود و روندی مثبت را طی‌ کند، با این وجود باید دید که این سیاست‌ها چقدر کارآمد هستند و آینده دلار در کشور چه خواهد شد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟