آیا قرار دادن موبایل در حالت پرواز موجب کوتاه شدن زمان شارژ می شود؟

اگر شما هم مشابه بسیاری از کاربران، استفاده سنگینی از موبایل خود دارید، احتمالاً بارها به دلیل اتصال موبایل خود به شارژر، قید استفاده از آن را حداقل برای مدتی کوتاه زده اید. علی رغم اینکه بسیاری از موبایل های جدید از قابلیت شارژ سریع بهره می برند، ولی زمان شارژ بسیاری از آنها همچنان چندین ساعت است. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا قرار دادن تلفن هوشمند در حالت پرواز، در زمان شارژ شدن، موجب سریع تر شدن فرایند شارژ می شود؟

هنگامی که موبایل خود را در حالت پرواز قرار می دهید، در واقع کارکرد بسیاری از قابلیت های آن از جمله دسترسی به آنتن های مخابراتی، بلوتوث، وایفای و GPS غیر فعال می شوند.

باید اشاره کرد که مکان یابی علاوه بر GPS از طریق دکل های مخابراتی موبایل نیز انجام می شود. به عبارت دیگر حتی در زمانی که در حال ارسال و دریافت داده، یا تماس به واسطه دکل مخابراتی نیستید، باز هم ممکن است از این ارتباط برای مکان یابی استفاده شود که همین موضوع موجب مصرف انرژی هر چند اندک می شود.

حالت پرواز

به این ترتیب با فعال کردن حالت پرواز تا حدودی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود و در نهایت موبایلتان سریع تر شارژ می شود. حتی اپراتور مخابراتی ورایزن نیز سریعتر شدن زمان شارژ را تأیید کرده، ولی با توجه به آزمایشی که توسط وبسایت خبری cnet انجام شده، تفاوت این میزان تنها ۴ دقیقه بوده است.

به همین دلیل از دید ورایزن استفاده از حالت پرواز ارزش این بهبود اندک را ندارد. با این حال برخی بررسی های دیگر به کاهش ۱۱ دقیقه ای در زمان شارژ اشاره کرده اند.

در نهایت باید گفت که اگرچه قرار دادن موبایل در حالت پرواز موجب کاهش مصرف انرژی می شود، ولی با این حال نباید از آن انتظار بالایی داشته باشید. حتی انتظار می رود با پیشرفت های روز افزون چیپست ها این میزان تغییرات مصرف انرژی در حالت عادی در مقایسه با حالت پرواز کمتر از پیش شود.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟