کمپانی ZTE: تحریم آمریکا موجودیت ما را به خطر می اندازد

کمپانی ZTE: تحریم آمریکا موجودیت ما را به خطر می اندازد

کمپانی ZTE که اخیرا تحت تحریم وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفته، با انتشار بیانیه ای از تبعات این تصمیم «ناعادلانه» و «غیر قابل قبول» روی موجودیت خود و احتمال مقابله با آن خبر داده است.

هفته گذشته وزارت بازرگانی ایالات متحده به بهانه عدم تبعیت ZTE از توافقنامه های قبلی، شرکت های آمریکایی را از داد و ستد با این کمپانی منع کرده بود. بر اساس این توافق ZTE به دلیل دور زدن تحریم های آمریکا باید مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کرده و ۳۵ نفر از کارکنان ارشدش را توبیخ می کرد که علی رغم پرداخت جریمه از توبیخ این افراد سرباز زده است.

پس از گذشت یک هفته از اعلام این تصمیم از سوی وزارت بازرگانی آمریکا، کمپانی چینی در بیانیه ای مدعی شده که منابع هنگفتی را برای تطبیق سیاست های خود با قوانین صادراتی صرف کرده و این تحریم نه تنها موجودیت و توسعه آنها را به خطر انداخته بلکه روی شرکای آمریکایی آنها نیز تاثیرگذار خواهد گذاشت. ZTEبر اساس این بیانیه مسئولان ZTE تمام برای حفاظت از منافع قانونی این شرکت، کارکنان و سهامداران آن و عمل به تعهدات و مسئولیت های خود در قبال مشتریان، کاربران، شرکا و تامین کنندگان تمام تلاش خود را به کار بسته و حتی ممکن است به اقدامات قضایی متوسل شوند.

یک نامه غیررسمی افشا شده حاکی از این است که برای مدیریت و واکنش به این تحریم، یک گروه بحران در ZTE تشکیل شده است.

نگرانی های این کمپانی چندان بی اساس نیست و از آنجایی که بسیاری از قطعات سخت افزاری از جمله چیپست ها را از کمپانی آمریکایی تامین می کند، وضع چنین تحریمی می تواند ضربه ای سنگین به آنها وارد کند. علاوه بر این تحریم با توجه اینکه گوگل یک شرکت آمریکایی است، تحریم مذکور ممکن است ZTE را حتی از اندروید هم محروم کند که احتمالا آخرین میخ بر تابوت اژدهای چینی خواهد بود.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato