سازندگان بزرگترین هواپیمای دنیا از تاریخ پرواز آن خبر می دهند

سازندگان بزرگترین هواپیمای دنیا از تاریخ پرواز آن خبر می دهند

کمپانی استراتولانچ در سی و چهارمین سمپوزیم فضایی اعلام کرد که بزرگترین هواپیمای تاریخ در تابستان سال جاری به پرواز در خواهد آمد.

این هواپیمای غول پیکر که «استراتولانچ» نام دارد، با دو کابین مجزا، ۲۲۶ تن وزن و برخورداری از بال هایی به طول ۱۱۷ متر می تواند وزنی برابر با ۵۹۰ تن را تحمل کند.

این غول فلزی قبلا دو تست موتورهای توربوفن و حرکت روی باند فرودگاه با سرعت ۷۴ کیلومتر بر ساعت را با موفقیت پشت سر گذاشته و و پیش از پرواز نهایی در تابستان باید سه آزمایش دیگر را نیز طی کند. کمپانی طراح این هواپیما توسط یکی از بنیانگذاران مایکروسافت به نام پل آلن بنیانگذاری شده که به «مرد ایده پرداز» شهرت دارد.استراتولانچ

هدف اصلی در تست های آتی این است که سرعت استراتولانچ به ترتیب مرز ۱۲۸ و ۲۲۲ کیلومتر بر ساعت را که برای اوج گرفتن الزامی است، رد کند. از آنجایی که هواپیمای مذکور تست های قبلی را بدون هیچ مشکلی پشت سر گذاشته و نیاز به انجام اصلاحات خاصی نداشته، مهندسان امیدوارند در تابستان آن را روانه آسمان کنند.

هدف اصلی از طراحی این پرنده، توسعه یک سکوی پرتاب در میان آسمان بوده است. به عبارت دیگر راکت های سبک و محموله هایی از قبیل ماهواره به میانه دو کابین استراتولانچ متصل می شوند، سپس خلبان هواپیما را تا ارتفاع مشخصی بالا برده و بار را رها می کند که نسبت به روش های فعلی بسیار مقرون به صرفه تر به نظر می رسد.

برنامه های این شرکت به همین جا ختم نمی شود و پس از موفقیت در مراحل اولیه، حمل سه موشک به صورت همزمان را در دستور کار خود قرار دهند. در صورت موفقیت استراتولانچ در پروازهای آزمایشی، «ادارهٔ هوانوردی فدرال آمریکا» FAA از ایمن بودن آن اطمینان حاصل کرده و مجوزهای لازم را صادر خواهد کرد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato