تفاوت‌های شخصیتی میان آیفون دوستان و طرفداران اندروید

تفاوت‌های شخصیتی میان آیفون دوستان و طرفداران اندروید

تفاوت‌های شخصیتی میان آیفون دوستان و طرفداران اندروید

به طور کلی شخصیت‌ انسان‌ها در طول زندگیشان بارها تغییر می‌کند و همزمان تفاوت هایی اساسی میان ویژگی های شخصیتی هر فرد با دیگری هم وجود دارد. مسلماً خصوصیات اخلاقی یک گیمر خانه نشین با یک ورزشکار فعال تفاوت‌های زیادی با هم دارند. اکنون مشخص شده که این مسئله در انتخاب نوع گجت‌ها نیز تاثیر می‌گذارد چرا که محققان از وجود تفاوت‌های شخصیتی میان آیفون دوستان و طرفداران اندروید خبر می‌دهند.

محققان دانشگاه روانشناسی لینکلن انگلستان با تحقیق در زمینه‌ی تفاوت‌های شخصیتی میان آیفون دوستان و طرفداران اندروید متوجه شده‌اند که انتخاب مدل تلفن هوشمند می‌تواند نشان‌دهنده‌ی خصوصیاتی در شخصیت آنها باشد.

صاحبان موبایل‌های اندرویدی صادق، فروتن و دوست‌داشتنی هستند

در این تحقیقات ابتدا از ۲۴۰ نفر پرسیده شد که از نظر آنها، صاحبان آیفون چه خصوصیت‌های اخلاقی منحصر به فردی دارند. سپس همین نفرات پرسش دیگری را پاسخ داده و به نوعی شخصیت طرفداران موبایل‌های اندوریدی را توصیف کرده بودند.

مرحله‌ دوم پژوهش نیز بدین منوال صورت گرفت که لیست تهیه‌ شده از تفاوت‌های شخصیتی میان آیفون دوستان و طرفداران اندروید ، با خصوصیات ۵۳۰ نفر سنجیده شد تا مشخص شود لیست مذکور چه مقدار به حقیقت نزدیک است.

آیفون‌داران می‌خواهند با کلاس به نظر برسند

تحقیقات اولیه نشان می‌داد که از نظر مردم کاربران اندروید صادق، فروتن و دوست‌داشتنی هستند اما آیفون‌داران شخصیت‌هایی برونگرا و شلوغ دارند. با این حال، تحقیقات دوم نشان‌ داد که برداشت‌ انسان‌ها نمی‌تواند همیشه تمامی حقایق را در نظر گرفته و درست باشد.

از نظر کارشناسان، کاربران اندروید گوشی‌هایی انتخاب کنند که شبیه به یکدیگر نبوده و به خصوصیات‌های اخلاقیشان نزدیک باشند اما آیفون‌داران سعی می‌کنند برای شخصیت خود اهمیت قائل شده و فارغ از ویژگی‌های سخت افزاری، یک موبایل با کلاس و گران داشته باشند. بدین ترتیب صداقت و فروتنی از صفات بارز کاربران اندروید به حساب می‌آید.

«هدر شاو» سرپرست این تحقیق علمی، در این زمینه می‌گوید:

«انتخاب گوشی، اولین مرحله از شخصیت سازی تلفن هوشمند را شکل می‌دهد که می‌تواند اطلاعات زیادی از افراد به ما بدهد. تلفن‌های هوشمند کم کم به یک مدل دیجیتالی کوچکی از کاربرانشان تبدیل شده‌اند. به همین دلیل است که بسیاری از کاربران علاقه ندارند گوشیشان چک شود چرا که ممکن است از این راه به برخی خصوصیاتشخصیتی آنها پی برد.»

تماشا کنید: ویدیوهای جدید اپل برای ترغیب اندرویدی ها به خرید آیفون

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل