در آینده‌ای نزدیک با اموجی‌های واقعیت مجازی سامسونگ ویدیو چت کنید

در آینده‌ای نزدیک با اموجی‌های واقعیت مجازی سامسونگ ویدیو چت کنید

در آینده‌ای نزدیک با اموجی‌های واقعیت مجازی سامسونگ ویدیو چت کنید

شرکت سامسونگ همزمان با معرفی پرچمداران جدیدش یعنی گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس از اموجی‌های واقعیت افزوده‌ای رونمایی کرد که به نظر می‌رسید جوابی برای انیموجی‌های اپل باشند. اکنون پتنتی از سامسونگ به ثبت رسیده که نشان می‌دهد در آینده‌ای نزدیک با اموجی‌های واقعیت مجازی می‌توان ویدیو چت نمود. مسئله‌ای که می‌تواند مشکلات پهنای باند پایین در اینگونه مکالمات را حل کند.

در سال ۲۰۱۳، شرکت سامسونگ پیش بینی کرده بود که در آینده‌ای نزدیک، ویدیو چت با پهنای باند پایین به مشکل خواهد خورد. به همین دلیل اکنون پتنتی در این زمینه ثبت کرده تا کاربران بتوانند با استفاده از انیمیشن‌های سه بعدی خود به ویدیو چت پرداخته تا مشکل سرعت آپلود ویدیو‌ها را از بین ببرند.

در این پتنت، اشاره شده که سیستم‌های ارتباطی ویدیویی موجود، به پهنای بند بالا نیاز داشته و در پاره‌ای از مواقع تاخیرات بسیاری حین مکالمات به وجود می‌آورند. یک تصویر در صدم ثانیه‌ باید تولید شده، سپس فشرده شده و به گجت دیگری ارسال شود. البته برخی کاربران حین ویدیو چت نمی‌توانند ارتباط چشمی با یکدیگر ایجاد کنند چرا که دوربین‌های تعبیه شده در موبایل‌ها، اصولاً بالای نمایشگرشان قرار دارد که ایجاد ارتباط چشمی را سخت می کند.

به همین دلیل نیاز بود تا یک سیستم ارتباط تصویری ساخته شود که حین پایین آوردن پهنای باند مورد نیاز بتواند حالات چهره و حرکت را به صورت همزمان شبیه‌سازی کرده و در عین حال به کاربر نیز شباهت داشته باشد.

اموجی‌های واقعیت افزوده‌ی سامسونگ به کاربران کمک می‌کنند که یک آواتار بر اساس عکس‌هایشان ساخته و بتوانند آن را به دلخواه شخصی سازی کنند. پس از ساخته شدن این اموجی‌ها، کاربر می‌تواند تصویر یا گیفی از آنها برای دیگر کاربران بفرستند. البته هنوز نمی‌توان از این آواتار در ویدیو چت استفاده نمود. اگر این پتنت عملی شود و این قابلیت به اموجی‌های واقعیت مجازی اضافه گردد، کاربران قادر خواهند بود میان آواتارهایشان ارتباط چشمی برقرار کرده و با یکدیگر به صحبت بپردازند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل