اپلیکیشن روبیکا در کافه بازار به حالت تعلیق درآمد [به‌روزرسانی]

دقایقی پیش، اپلیکیشن روبیکا از روی کافه بازار برداشته شد و در حال حاضر نمی‌توانید از طریق این پلتفرم آن را دانلود کنید. در صفحه مخصوص این اپلیکیشن، علت این حذف «عدم رعایت قوانین کافه بازار» عنوان شده است.

امیر حقیقت، روابط عمومی کافه بازار در گفتگو با دیجیاتو علت حذف روبیکا را این گونه تشریح می‌کند:

«به دلیل افزودن امکان پرداخت مستقیم در این اپلیکیشن و عدم ارائه تأییدیه‌های لازم در مهلت مقرر پس از چند تذکر کتبی و شفاهی، روبیکا به حالت تعلیق درآمده است. با رفع این مشکل و پس از سپری کردن دوره تعلیق، اپلیکیشن روبیکا به کافه بازار باز خواهد گشت».

روبیکا یک اپلیکیشن چند‌رسانه‌ای است که امکاناتی مثل تماشای فیلم و سریال و برنامه‌های تلویزیونی، ویدیوهای آموزشی و البته خدمات بانکی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. با این وجود علیرغم تبلیغات گسترده برای این اپلیکیشن در صدا و سیما و نهادهای رسمی کشور، همواره حریم خصوصی موضوع جنجال برانگیزی در مورد این محصول بوده است.

صفحه روبیکا در کافه بازار

چندی پیش یک کارشناس امنیتی ادعا کرد که وجود برخی کدهای سورس تلگرام در روبیکا، می‌تواند باعث شود که سازندگان این اپلیکیشن به محتوای تلگرام کاربران دسترسی پیدا کنند.

با این وجود، مرکز ماهر طی بررسی‌های خود روی روبیکا این موضوع را تکذیب کرد و اعلام نمود که اپلیکیشن مذکور به هیچ طریقی به محتوای اطلاعات سایر اپلیکیشن‌ها از جمله تلگرام دسترسی ندارد.

گفتنی است که با وجود به تعلیق درآمدن روبیکا در کافه بازار، همچنان می توانید این اپلیکیشن را از وبسایت این سرویس یا فروشگاه‌های اپلیکیشن دیگر دانلود کنید.

به‌روزرسانی: پس از برطرف شدن مشکل، روبیکا مجددا به کافه بازار بازگشت.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟