شاید نمایشگر ۶ اینچی آیفون 9 از نوع محکم تری از LCD با یک لایه سنسور اضافی باشد

پیش از این شنیده بودیم که اپل قصد دارد در سال جاری یک آیفون جدید را با نمایشگر ۶.۱ اینچی و قیمت ارزان تر راهی بازار کند و در همین راستا احتمالاً قابلیت لمس سه بعدی را از نمایشگر آن حذف خواهد کرد. حال مینگ چی کو تحلیلگر مشهور مدعی شده که روی نمایشگر بزرگ این آیفون یک لایه اضافه از سنسوری مرموز قرار خواهد گرفت که قیمت تمام شده محصول نهایی را افزایش خواهد داد.

هنوز مشخص نیست که این لایه اضافی دقیقاً قرار است چه قابلیتی را برای نسخه جدید آیفون 9 اپل به ارمغان بیاورد، اما احتمال دارد به کمک لایه مورد بحث جایگزینی ارزان قیمت برای فناوری 3D Touch ارائه شود.

تحلیلگر تایوانی معتقد است که سرانجام اپل قصد دارد تا در تولید آیفون های امسال از فناوری «سنسور روی شیشه» (CGS) استفاده و آن را جایگزین روش فعلی موسوم به in-cell نماید. به لطف این تغییر پنل نمایشگر با هزینه ای کمتر به تولید خواهد رسید و مقاومت آن نیز افزایش می یابد، گرچه ضخامت آن نسبت به قبل کمی بیشتر خواهد شد.

آگهی استخدام

طبق شنیده ها افزوده شدن شدن لایه جدید به این ترکیب قیمت نهایی صفحه نمایش را تا حدود ۱۵ درصد افزایش خواهد داد، اما ظاهراً اپل برای فراهم نمودن قابلیت مورد نظرش به آیفون های نسل بعد به این افزایش قیمت رضایت داده است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟