کاهش فروش آیفون 10 و گلکسی اس 9 در کره جنوبی؛ پرچمداران در ویترین مانده

کاهش فروش آیفون 10 و گلکسی اس 9 در کره جنوبی؛ پرچمداران در ویترین مانده

به تازگی گزارشی از فروش آخرین پرچمداران سامسونگ و اپل در کره‌ی جنوبی منتشر شده که نشان می‌‌دهد، استقبال از این دو گوشی کمی پایین آمده است. پیش از این بارها گزارش شده بود که اپل مجبور شده به علت فروش کمتر از حد انتظار آیفون ۱۰، میزان سفارش و تولید پیشرفته‌ترین موبایلش را کاهش دهد. حال به نظر می‌رسد ساکنین کره‌جنوبی هم از پرچمداران گران نظیر آیفون ۹۹۹ دلاری استقبال مطلوبی نکرده‌اند. این مسئله موجب شده که فروش آیفون ۱۰ و گلکسی اس ۹ قدری پایین بیاید.

طبق آخرین گزارشات، اپل موفق شده که ۴۷۵ هزار گوشی آیفون ۱۰ را طی ۴ ماه گذشته در کره‌ جنوبی عرضه کند. البته این میزان عرضه تنها از طریق همکاری با اپراتور‌های شبکه‌ی موبایلی کره جنوبی صورت گرفته است. در این بازه، دسامبر (اواسط آذر تا اوایل دی) با ۱۶۳ هزار آیفون بیشترین حد فروش و فوریه (اواسط بهمن تا اواسط اسفند) با ۷۰ هزار گوشی کمترین میزان عرضه را به خود اختصاص داده‌اند.

عمده‌ی پرچمداران شرکت‌های رقیب همگی در بهمن ماه به بازار عرضه شدند و به همین دلیل است که فروش گران‌ترین آیفون در این ماه با مشکل روبرو شده است. همچنین میزان عرضه آیفون‌ها در این ۴ ماه، رکورد کمترین میزان عرضه‌ پرچمداران اپل در این کشور را به خود اختصاص داده است.

با این حال سامسونگ عملکرد بهتری نسبت به اپل از خود نشان داده و موفق شده ۷۰۷ هزار گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس را به کمک اپراتور‌های شبکه‌ی موبایلی کره‌ جنوبی، در این کشور عرضه کند. باید توجه داشت که این پرچمداران یک محصول داخلی برای کشور یاد شده به حساب می‌آیند و انتظار بیشتری از فروش آنها می‌رود. متاسفانه میزان فروش این گوشی‌ها نیز در واقع بدترین رکورد سامسونگ در زمینه‌ی عرضه پرچمدارانش در کره جنوبی به حساب می‌آید چرا که سال گذشته این شرکت توانسته بود تنها طی دو ماه، یک میلیون گلکسی اس ۸ بفروشد.

با بررسی میزان فروش آیفون ۱۰ و گلکسی اس ۹ در کره جنوبی، متوجه می‌شویم که این مشکل تنها به یک برند خاص یا پرچمدار به خصوص مربوط نمی‌شود و به احتمال قوی علت دیگری دارد. کارشناسان باور دارند که بالا رفتن قیمت پرچمداران جدید و همچنین تفاوت کم آنها با موبایل‌های نسل قبلشان، موجب شده که کاربران کمتری، مدل‌های جدید را خریداری کنند.

تماشا کنید: مقایسه تست سقوط گلکسی اس ۹ پلاس با آیفون ۱۰

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato