همه چیز درباره آیفون 13
پایان یک افسانه؛ خط تولید گونیگزگ آگرا RS متوقف می شود

پایان یک افسانه؛ خط تولید گونیگزگ آگرا RS متوقف می شود

کونیگزگ در خبری غافل گیر کننده اعلام کرده که تولید آگرا RS متوقف شده است. آگرا RS خودرویی رکورد شکن است و تنها چند ماه از خبر رکورد شکنی های متعدد هایپرکار سوئدی می گذرد، اما گویا توانمندی های فنی فوق العاده باعث نشده که خریداران بیشتری برای این اسطوره وایکینگ صف بکشند.

در طول مدت ساخت ، تنها ۲۵ دستگاه از این غول ساخته شده و یکی از آن ها با پسوند Gryphon در حین تست پیش از تحویل در سوئد تصادف کرد. جالب است که بدانید این خودرو سفارشی و متعلق به مانی خوشبین ، میلیاردر ایرانی تبار ساکن آمریکا بود.

در کارنامه آگرا RS ، شکستن ۵ رکورد جهانی وجود دارد که مهم ترین آن ها رسیدن به سرعت سرسام آور ۴۵۵ کیلومتر بر ساعت است که اختلافی ۱۰  کیلومتری را نسبت به رکورد های قبلی ثبت شده توسط هنسی ونوم نشان می دهد.

کونیگزگ از ۲۵ مشتری خوش شانس و البته پولدار خود برای انتخاب این برند تشکر کرده است و حالا با ساخت سه دستگاه از نسخه نهایی در آینده ، پرونده آگرا در حال بسته شدن است. از این به بعد کونیگزگ تمرکز خود را بر روی ابرخودرویی با نام رگرا خواهد گذاشت.

البته در نمایشگاه ۲۰۱۹ ژنو احتمال رونمایی از جانشین آگرا وجود دارد. شرکت کونیگزگ ، آگرا RS را بازتابی تولیدی از مدل فوق العاده خاص ONE:1 می داند که پرچمدار این کمپانی محسوب می شود و در صدر فهرست خودرو مورد علاقه کلکسیونرها قرار دارد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato