نایب رئیس سامسونگ با مدیران شیائومی، هواوی و BYD در چین دیدار کرد

نایب رئیس سامسونگ با مدیران شیائومی، هواوی و BYD در چین دیدار کرد

نایب رئیس سامسونگ با مدیران شیائومی، هواوی و BYD در چین دیدار کرد

«لی جائه-یونگ»، نایب رئیس سامسونگ به تازگی با مدیران برخی از شرکت های فناوری محور چینی ملاقات کرده است.

منبعی که این خبر را در ۱۴ اردیبهشت اعلام کرده، گزارش نموده این مدیر که اکنون عملاً مدیر سامسونگ به حساب می آید، در روزهای اخیر با مدیران شرکت های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات از جمله خودروسازی BYD، هواوی و شیائومی دیدار کرده است.

به نظر می رسد هدف از این ملاقات ها همکاری بیشتر سامسونگ با کمپانی های یاد شده باشد. در این سفر «کیم کی-نَم» مدیر بخش راهکارهای تجهیزات سامسونگ نیز با لی جائه-یونگ همراه بوده. کیم کی-نم بر کسب و کار مرتبط با چیپست های سامسونگ نظارت می کند. علاوه بر این «لی دونگ-هون»، مدیر بخش نمایشگرهای شرکت کره ای نیز با نایب رئیس این کمپانی همراهی کرده است.

لی جائه-یونگ، وارث سامسونگ و نایب رئیس این کمپانی پیشتر به فساد مالی و اختلاس متهم شده بود.

بنا بر ادعای وبسایت گیزموچاینا تقریباً هیچ شکی نیست که ملاقات های اخیر مستقیماً به کسب و کار بخش های نمایشگرها و نیز چیپست های سامسونگ مرتبط است. شرکت های چینی و حتی ژاپنی بزرگترین رقبای کسب و کار تولید چیپست ها و نمایشگرهای سامسونگ به حساب می آیند.

لی جائه یونگ که وارث سامسونگ به حساب می آید ابتدا به به خاطر اتهاماتی نظیر پرداخت رشوه و اختلاس به پنج سال زندان محکوم شد. البته بعدها  یک دادگاه عالی در کره جنوبی حکم وی را به مدت چهار ماه به حالت تعلیق در آورد . پرونده وی نیز بخشی از یک رسوایی فساد مالی و اختلاس است که به برکناری پارک گون هه رئیس جمهور این کشور منتهی شد.

لی اخیراً  پس از اینکه حدود یک سال را در زندان سپری کرده و به شرکت بازگشته بود، قبل از چین و در پی دریافت حق آزادی مشروط سفری نمادین به اروپا و کانادا داشت.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل