واحد تحقیقاتی گوگل جای خود را به Google‌ AI خواهد داد

ساندار پیچای در جریان کنفرانس گوگل I/O سال قبل اعلام نمود که در کنار محصولات و ویژگی‌های یادگیری ماشینی، تمام تلاش‌های این کمپانی را در کنار یکدیگر قرار داده و یک تیم قوی و کامل را با نام Google.ai به ارمغان آورده است. حال امسال او خاطر نشان کرده که ساکنین مانتین ویو قصد دارند که یک تیم قوی و خلاقتری نسبت به قبل تشکیل داده و آن را Google AI بنامند.

با اینکه Google.ai و Google AI تنها یک نقطه با یکدیگر تفاوت دارند اما به غیر اسامی‌شان، امسال تلاش شده تا تیم جدید شامل گروه‌های نوآور بیشتری شده و به مسائل مهمتری بپردازد. برای مثال تیم یاد شده جایگزین واحد تحقیقاتی قبلی این شرکت (Google Research) خواهد شد و پروژه‌های این تیم را نیز ادامه خواهد داد.

در واقع ساکنین مانیتین ویو تلاش کرده‌اند که تمامی پژوهش‌های پیشرفته در زمینه هوش مصنوعی نظیر پژوهش‌های سلامتی، بینایی ماشینی، Auto ML و ... را کنار یکدیگر جمع آورند تا بتوانند از دستاورد‌هایشان در پیشبرد همزمان یکدیگر و پروژه‌های مشابه بهره ببرد.

ساندار پیچای درباره‌ی Google AI گفت:

«ما در این قسمت، سعی می‌کنیم تحقیقاتی انجام دهیم که پیشرفت‌های شگرفی را در حوزه‌ هوش مصنوعی ممکن سازد. برای مثال سعی می‌کنیم هوش مصنوعی را در محصولات و حوزه‌ها وارد کنیم و حتی ابزاری توسعه دهیم تا مطمئن شویم همه می‌توانند به هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند. به همین خاطر ما وب سایت Google AI گسترش دادیم و تمامی رسانه‌های واحد تحقیقاتی قبلی خود را به این نام تغییر داده‌ایم »

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟