ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل به خاطر سقوط یک هواپیمای مصری به دادگاه می‌رود

چندی پیش هواپیمای شماره‌ی ۸۰۴ اجیپت‌ایر که از پاریس به مقصد قاهره بلند شده بود، ناپدید گشت. پس از آن مقامات مصری اعلام کردند که به احتمال قوی این هواپیمای مصری در دریا سقوط کرده است. ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰

چندی پیش هواپیمای شماره‌ی ۸۰۴ اجیپت‌ایر که از پاریس به مقصد قاهره بلند شده بود، ناپدید گشت. پس از آن مقامات مصری اعلام کردند که به احتمال قوی این هواپیمای مصری در دریا سقوط کرده است. در آن زمان مشخص نشد که این اتفاق به چه دلیلی روی داده اما اکنون کارشناسان پس از گذشت دو سال گمان می‌برند که داغ شدن بیش از حد و آتش گرفتن محصولی از اپل، موجب شده که این هواپیما به همراه ۶۶ مسافرش در دریا سقوط کنند.

خانواده‌ی برخی از این ۶۶ قربانی ادعا می‌کردند که حین پرواز، آیفون 6 اس یا آیپد مینی‌ کمک خلبان به شدت داغ شد و آتش گرفت. این اتفاق موجب شد که کنترل پرواز از دست خلبانان خارج شده و تراژدی سقوط هواپیما رخ دهد.

سقوط هواپیما به علت آتش گرفتن یک آیفون یا آیپد رخ داده

حال کارشناسان با بررسی مدارک موجود به حقایقی دست پیدا کرده‌اند که به نوعی ادعای خانواده‌ی قربانیان را تایید کرده است. بر اساس شواهد موجود، مشخص شده که سقوط این هواپیمای مصری به علت برافروخته شدن آتشی بزرگ در دماغه هواپیما و کابین خلبان رخ داده است.

البته برخی کارشناسان هنوز متقاعد نشده‌اند چرا که از نظر آنها ممکن است تئوری دیگری در زمینه‌ی هواپیمای شماره‌ی ۸۰۴ اجیپت‌ایر حقیقت داشته باشد. آنها متعتقدند که برقراری اتصال کوتاه در سیستم‌های الکترونیکی هواپیما هم می‌تواند علت رخ دادن آتش سوزی در کابین هواپیما باشد.

با این حال خانواده‌ی داغدار قربانیان که علاقه‌ دارند انگشت اتهامشان را به سمت یک کمپانی بزرگ اشاره روند، باور دارند که اپل و محصولاتش جان عزیزانشان را گرفته‌اند. آنها به همین دلیل از این شرکت کوپرتینویی شکایت کرده و ادعای پرداخت غرامت کرده‌اند.

هنوز شرکت‌های اپل و اجیپت‌ایر عکس‌العملی به این شکایت نشان نداده اند و بیانیه‌ای منتشر نکرده‌اند. البته عادی است که شرکت اپل نتواند بالافاصله به تمامی شکایات منتصب به خود پاسخ دهد چرا که این روزها بازار شکایت از شرکت‌های فعال در حوز‌ه‌ی تکنولوژی داغ شده و عده‌ی کثیری سعی دارند به بهانه‌های مختلف از این شرکت‌ها شکایت کنند. اکنون اپل تنها چند گام دیگر تا یک تریلیون دلاری شدن فاصله دارد و شاید این مسئله سرمنشا بسیاری از شکایات بی دلیل به کمپانی کوپرتینویی باشد.

تماشا کنید: ویدیو‌های جدید اپل ، پلی استور و حالت پرتره‌ در موبایل‌های دیگر را به سخره می‌گیرند

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • آریا
    آریا | ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

    چه ادعای مسخره ای. حالا گیریم موبایل خلبان آتش گرفته بود. کمک خلبان که میتونست کنترل همواپیما رو به دست بگیره

  • Mr. Robot
    Mr. Robot | ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

    مگه هنده

مطالب پیشنهادی