آیا اختاپوس‌ها بیگانه‌هایی فضایی‌اند؟

این روز‌ها ویدیو‌هایی در یوتیوب منتشر می شوند که در آنها، بسیاری از افراد سعی دارند تئوری‌های عجیب و ایده‌های باورنکردنی درباره‌ی حضور بیگانه‌های فضایی در جهان هستی صبحت کنند اما به تازگی محققان نظریه‌ی جالبی در این زمینه مطرح کرده‌اند. آنها باور دارند که اختاپوس‌ها بیگانه‌های فضایی‌اند و دیر زمانی است جلوی چشم ما به راحتی زندگی می‌کنند.

در ژنوم پیچیده‌‌ی اختاپوس‌ها ۳۳ هزار پروئتین بکار رفته که از انسانها بیشتر است

این مطلب که با عنوان «پیشرفتی در زمینه‌ی بیوفیزیک و زیست شناسی مولکولی» منتشر شده، سعی دارد به چگونگی پیدایش حیات انسان در زمین پاسخ دهد. محققان حین توضیحاتی که در این زمینه ارائه کرده‌اند، مدعی شدند ماهی‌های مرکب و اختاپوس‌ها در محل دیگری غیر از زمین شکل گرفته و پدیدار شده‌اند.

به گفته‌ی آنها در دی ان ای و ژن اختاپوس‌ها شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد در خلقت این موجودات، بیگانه‌ها و عوامل فرازمینی نقش داشته‌اند. ژنوم این اختاپوس‌ها بسیار پیچیده بوده و حدود ۳۳ هزار پروتئین در آنها بکار رفته که بسیار پیچیده‌تر از مدل مشابه در انسان‌هاست.

بر همین اساس محققان باور دارند که ماهی‌های مرکب و اختاپوس نوادگان بیگانگانی هستند که در میلیون‌ها سال قبل به همراه شهاب سنگ‌هایی یخ زده به زمین آمدند و به مرور زمان تغییر ماهیت داده‌اند.

بدن‌های انعطاف پذیر، قابلیت استتار و تغییر رنگ تنها قسمتی از ویژگی‌های عجیبی است که بیگانگان به ارث برده اند

به باور پژوهشگران مغز بزرگ، سیستم عصبی پیچیده، چشم‌هایی همانند دوربین، بدن‌های انعطاف پذیر، قابلیت استتار و تغییر رنگ تنها قسمتی از ویژگی‌های عجیب و خارق العاده‌ای است که این موجوادت از بیگانه‌های فضایی نسل پیشین خود به امانت نگه‌ داشته‌اند.

البته تا به حال مثال‌های زیادی در رابطه با مهاجرت حیات از سیاره‌ای دور به زمین مطرح شده و بارها به دفعات و دلایل گوناگون مطرح شده که متریال‌های زیستی از دنیاهای دیگر به زمین منتقل شده‌اند. بر اساس این نظریات، جاندارن سیارات مختلف، با مشاهده‌ی زمین جوان و ویژگی‌هایش سعی کرده‌اند که به این محل نقل مکان کرده و در اینجا زندگی کنند.

البته اثبات این مسئله همواره سخت بوده و حتی در بسیاری از مواقع غیر ممکن است چرا که نمی‌توان منشا گونه‌ی متفاوتی از جانوران را به خارج از جو زمین نسبت داد. به همین دلیل است که صحبت‌های این محققان در حد نظریه باقی مانده است.

 

تماشا کنید: آیا ما واقعاً در جهان تنها هستیم؟

ویجیاتو

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟