پژو-سیتروئن در ایران ماندگار شد

پژو-سیتروئن در ایران ماندگار شد

پژو-سیتروئن در ایران ماندگار شد

گروه خودروسازی پی ‌اس ‌ای، سازنده پژو و سیتروئن، اعلام کرده است که با وجود خروج آمریکا از توافق هسته ‌ای ایران، استراتژی حضور خود در بازار ایران را تغییر نمی‌ دهد.
شرکت PSA در سال ۱۹۷۶ راه‌ اندازی شد و در حال حاضر، پس از گروه فولکس ‌واگن، دومین خودروساز بزرگ اروپا به‌ شمار می ‌آید، همچنین این شرکت در سال ۲۰۱۰ به ‌عنوان هشتمین شرکت خودروسازی جهان، بر پایه تعداد دستگاه ‌های تولیدی، شناخته شد. دفتر مرکزی شرکت پی ‌اس‌ ای در شهر پاریس قرار دارد.لیندا جکسون، مدیر عامل گروه پی ‌اس‌ ای، به رویترز گفته است استراتژی این شرکت در ایران را تغییر نکرده است، هرچند این شرکت تحولات را "محتاطانه" دنبال می‌ کند.
بر این مبنا سیتروئن خط تولید مدل سی٣ ( C3) خود را در ایران به راه انداخته است.
خبر ادامه حضور پژو-سیتروئن در ایران در حالی اعلام می‌ شود که پیش از این چند شرکت بزرگ اروپایی اعلام کرده ‌اند در معاملات و مبادلات خود با ایران تجدیدنظر می‌ کنند.
لیندا جکسون، مدیرعامل سیتروئن، به رویترز گفته است که در روز آغاز به کار خط تولید، این شرکت توانسته دو هزار دستگاه سیتروئن سی٣ را ظرف یک ساعت بفروشد.پژو سیتروئن در ساخت این مدل با سایپا شریک است و خط تولید آن در کاشان است.
مدل جدید سیتروئن پیش فروش شده و در شهریور ماه تحویل داده خواهد شد.
قیمت هر دستگاه سیتروئن سی٣ را بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ میلیون تومان گزارش کرده ‌اند. با این حساب می توان گفت که علیرغم برخی پیش بینی ها تولید پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن c3 در ایران ادامه خواهد یافت و به احتمال فراوان براساس برنامه ریزی های قبلی امسال شاهد عرضه پژو ۳۰۱ نیز به بازار خواهیم بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل