توتال بیسکوییت، منتقد و گیمر محبوب یوتیوبی در سن 33 سالگی درگذشت

توتال بیسکوییت، منتقد و گیمر محبوب یوتیوبی در سن 33 سالگی درگذشت

جان بین یا TotalBiscuit یکی از محبوب ترین منتقدان بازی های ویدیویی در اینترنت بود و در سایت های یوتیوب و توییچ هم دنبال کنندگان زیادی داشت. او یکی از اولین کسانی بود که نقد و صحبت درباره بازی های ویدیویی را در پتلفرم های تصویری مثل یوتیوب و توییچ آغاز کرد.

اولین پروژه جان بین World of Warcraft Radio بود که در سال ۲۰۰۵ شروع شد و یک کانال رادیویی مختص به بازی MMORPG معروف ورل آف وارکرفت بود. این کانال رادیویی میان طرفداران بازی محبوبیت زیادی پیدا کرد و در نهایت بلیزارد او را به همایش BlizzCon دعوت کرد. او فعالیت در این کانال رادیویی را تا سال ۲۰۱۰ ادامه داد و بعد از آن سایتی به نام CynicalBrit ایجاد کرد و حوزه وسیع تری را در صنعت بازی های ویدیویی پوشش داد.

در سال ۲۰۱۰ او از محل کار خود که یک مرکز مشاوره مالی بود اخراج شد. در همان زمان نسخه آزمایشی بسته الحاقی World of Warcraft: Cataclysm هم منتشر شده بود. او تصمیم گرفت که به یوتیوب برود و با ساخت محتوا و صحبت درباره این بازی از سیستم تبلیغات یوتیوب برای کسب درآمد استفاده کند. در عرض فقط چند هفته، کانال او به یکی از محبوب ترین و پربیننده ترین کانال های یوتیوب تبدیل شد. تمرکز او روی بازی های مستقل راه را برای بسیاری از بازی سازان جوان و آشنایی با آثار آنها باز کرد.

این باعث شد بین به یکی از شخصیت های مطرح در صنعت بازی های ویدیویی تبدیل شود و حتی در نمایشگاه E3 2012 هم با شرکت سونی برای رونمایی از PlanetSide 2 همکاری کرد. او در سال ۲۰۱۲ جایزه جوی استیک طلایی برای بهترین گیمر یوتیوب را دریافت کرد.

او در اکتبر ۲۰۱۵ اعلام کرد که مبتلا به سرطان شده. البته این وقفه ای در کار او در چنل یوتیوب ایجاد نکرد. با این حال در ماه گذشته اعلام کرد که شیمی درمانی دیگر روی بدن او کارساز نیست و به صورت رسمی از دنیای بازی خداحافظی کرد. خبر مرگ او در روز گذشته توسط همسرش جنا بین در حساب رسمی توییتر جان تایید شد.

یکی از نکاتی که TotalBiscuit را از بسیاری از گیمرها و منتقدان دیگر متمایز می کرد حمایت همیشگی او از حق منتقد نسبت به بیان کردن حقیقت و حق مشتری در دانستن حقیقت است. یکی از سری ویدوهای او به نام WTF Is به بررسی بازی های جدید می پردازد و یکی از ویدیوهای این سری که بازی Day One: Garry's Incident را نقد می کند به دلیل ارائه تصویری منفی از بازی باعث شد که سازندگان از او شکایت کنند و درخواست کنند که ویدیو از یوتیوب حذف شود. البته حمایت گیمرها از بین باعث شد که بعد از مدت کوتاهی ویدیو به سایت بازگردانده شود. همچنین او در سال ۲۰۱۴ فاش کرد برخی از گیمرهای یوتیوب از وارنر پول گرفته اند تا از بازی Middle-Earth : Shadow of Mordor در ویدیوهای نقد خود تعریف کنند.

او پیش از مرگ خود اعلام کرد که کانال های یوتیوب و توییچ متعلق به او بعد از مرگش به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato