دوروف از محدودیت های اپل گلایه کرد؛ با آپدیت تلگرام برای iOS موافقت شد

دوروف از محدودیت های اپل گلایه کرد؛ با آپدیت تلگرام برای iOS موافقت شد

دوروف از محدودیت های اپل گلایه کرد؛ با آپدیت تلگرام برای iOS موافقت شد

روز گذشته پاول دوروف مدیرعامل تلگرام در کانال رسمی خود در این پیام رسان، اپل را متهم کرد که بعد از محدود شدن تلگرام در روسیه، ارائه آپدیت تلگرام برای iOS را مسدود می کند و محدودیت هایی را برای کاربران پلتفرم موبایلی یاد شده در سطح دنیا ایجاد کرده است. حال خبر رسیده که اپل آپدیت تلگرام را تایید کرده است و دوروف نیز با تایید این مساله مراتب قدردانی خود را از کمپانی آمریکایی به عمل آورد.

چندماه پیش بود که دولت روسیه حکم به فیلترینگ تلگرام داد و با استدلال به اینکه تلگرام از ارائه کلیدهای رمزنگاری اش به سرویس امنیتی این کشور و در نتیجه فراهم نمودن دسترسی این نهاد به دیتای حساس کاربران امتناع می کند، شهروندان روسیه را از تلگرام محروم کرد.

همانطور که در خبرها خواندید این مسدود سازی مشکلات عدیده ای را برای تلگرام به وجود آورد و در نهایت به مسدود شدن میلیون ها IP در پلتفرم های ابری گوگل و آمازون منتهی شد. جالب اینکه حتی دولت روسیه نیز از شرکت هایی آمریکایی نظیر اپل درخواست کرد که این اپ را از اپ استورهای خود حذف نمایند.

اپل اما تلگرام را از نسخه روسی اپ استور خود حذف نکرد و مقامات روسیه نیز در پاسخ، روز گذشته یک نامه الزام آور حقوقی را برای این شرکت ارسال کردند و از این کمپانی خواستند که یا ظرف مدت یک ماه این اپ را حذف کند یا اینکه به خاطر نقض قوانین روسیه با نوعی تنبیه روبرو می شود.

آپدیت تلگرام برای iOS

جدای از این مساله اپل ظاهرا از ماه مارس دریافت به روز رسانی های تلگرام از طریق دستگاه های مبتنی بر iOS را در سرتاسر جهان با مشکل روبرو کرده و آنطور که گفته شده این مساله صرفا در روسیه اتفاق نیافتاده است. دوروف هم در واکنش به این امر آن را مساله ای بسیار بزرگ خواند و مدعی شد که نسخه iOS تلگرام مطابق با قانون حریم خصوصی GDPR اتحادیه اروپا که هفته گذشته تصویب شد نیست و به همین خاطر می تواند جریمه های سنگینی را برای اپل به دنبال داشته باشد.

دوروفف در این باره نوشت:

از زمانی که مقامات روسیه به اپل دستور دادند تلگرام را از اپ استور حذف کند، این شرکت نیز مانع از ارائه آپدیت تلگرام برای iOS شد. در حالی که روسیه تنها ۷ درصد از کل کاربران تلگرام را تشکیل می دهد اپل در حال ایجاد محدودیت برای کلیه کاربران سرتاسر دنیاست.

بعد از این اظهارات دوروف، اپل اجازه دریافت نخستین آپدیت در ماه های اخیر را به دستگاه های مبتنی بر iOS داد. دوروف نیز با اعلام این خبر از تیم کوک مدیرعامل اپل به این خاطر تشکر کرد که علیرغم محدودیت های اخیر اجازه دریافت آپدیت به تلگرام iOS را داده است.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل