یونیکد 12 با اموجی های تازه در راه است

اموجی های جدید سال ۲۰۱۹ قرار است در یونیکد ۱۲ شامل مواردی از جمله تبر، فلافل، وافل، معبد هندو، فلامینگو و برخی موارد مرتبط با افراد توان یاب باشند.

یونیکد، استانداردی صنعتی برای کد بندی کاراکترهای کامپیوتری و نمایش و پردازش متن به اکثر زبان های دنیا است. بر اساس پیش نمایشی از یونیکد ۱۲ نمونه های جدیدی به مجموعه اموجی ها افزوده خواهد شد.

 

یونیکد 12
اموجی فلامینگو از جمله مواردی بوده که درخواست زیادی برای عرضه آن ارائه شده بود.

به نظر می رسد یکی از دلایل افزوده شدن این موارد میل شدید به استفاده از برخی از این کاراکترها باشد. لیست اموجی های آتی شامل مواردی مرتبط با افراد توان یاب است که از آن جمله می توان به وسایل کمک شنوایی، وییلچیرهای مجهز به موتور، دست مکانیکی، سگ راهنمای توان یابان و ... اشاره کرد.

در فروردین ماه، اپل ۱۳ اموجی جدید در رابطه با معلولیت های حرکتی، شنوایی و بینایی به کنسرسیوم یونیکد پیشنهاد داده بود.

یونیکد 12
اموجی های جدید یونیکد ۱۱ که در روزهای آتی و پیش از نسخه ۱۲ از راه خواهند رسید.

نسخه ۱۱ یونیکد که اخیراً معرفی شده از ۱۵ خرداد ماه در دسترس قرار خواهد گرفت. با این ممکن است برای گوشی های هوشمند مختلف عرضه به روز رسانیِ شامل موارد جدید با تأخیر همراه باشد. قرار است نسخه ۱۲ در ماه مارس سال ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷ تا فروردین ۹۸) از راه برسد.

لیست پیش نمایش اموجی های یونیکد ۱۲ را می توانید در اینجا مشاهده کنید. البته در نهایت ممکن است طرح برخی از اموجی ها در نمونه نهایی تغییر کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟