همه چیز درباره آیفون 13
80 میلیون دلار برای گران ترین خودروی جهان؛ فراری 250 GTO باز هم رکوردشکنی کرد

80 میلیون دلار برای گران ترین خودروی جهان؛ فراری 250 GTO باز هم رکوردشکنی کرد

تا همین چند روز پیش چنانچه درباره گران ترین خودروی جهان جستجو می کردیم، با نام فراری ۲۵۰ GTO به شماره شاسی ۳۸۵۱ GT مواجه می شدیم. این جواهر کلاسیک در سال ۲۰۱۴ در حراجی شرکت معروف Bonhams با قیمت باور نکردنی ۳۸ میلیون دلار به فروش رسیده و عنوان با ارزش ترین اتومبیل تاریخ را از آن خود کرد.

ferrari 250 gto 3851

با گذشت ۴ سال، ظاهرا رکورد مذکور در یک حراجی خصوصی شکسته شده و مدل دیگری از خانواده ۲۵۰ GTO با شماره شاسی ۴۱۵۳ GT توانسته با قیمت خارق العاده ۸۰ میلیون فرانک سوئیس (معادل تقریبا ۸۰ میلیون دلار آمریکا) یک مشتری جدید پیدا کند.

Ferrari 250 GTO - Chassis 4153GT 7

گفته می شود خریدار این خودروی مدل ۱۹۶۳ آقای دیوید مک نیل (David MacNeil) بنیانگذار و مدیرعامل WeatherTech است. این شرکت آمریکایی در زمینه مهندسی، ساخت و ساز و تولید قطعات و لوازم جانبی خودرو فعالیت دارد.

Ferrari 250 GTO - Chassis 4153GT 4

از آنجایی که این رکورد در یک حراجی خصوصی ثبت گردیده، هنوز به طور رسمی توسط مراجع رسمی تایید نشده است. به همین خاطر هنوز ۲۵۰ GTO با شماره شاسی ۳۸۵۱ GT (مدل قرمز رنگ) گران ترین خودروی جهان به شمار می رود.

بد نیست اشاره کنیم منبع اصلی این خبر فردی به نام مارسل ماسینی (Marcel Massini) که یکی از متخصصین خودروهای فراری بوده و اطلاعات جامعی نسبت به تمامی مدل های ۲۵۰ GTO دارد.

Ferrari 250 GTO - Chassis 4153GT 2

آقای ماسینی معتقد است این مدل با شماره شاسی ۴۱۵۳ GT در عرض ۵ سال آینده می تواند ارزشی فراتر از ۱۰۰ میلیون دلار داشته باشد. با این فرض می توان گفت که خریدار این خودرو یک سرمایه گذاری بسیار سودآور کرده است.

Ferrari 250 GTO - Chassis 4153GT

مدلی که آقای مک نیل اکنون در اختیار دارد، در بدو تولد وارد مسابقات ۲۴ ساعته لمان شده و توانسته مقام چهارم را از آن خود کند. این خودرو همچنین در سال ۱۹۶۳ به مقام نخست مسابقات جاده ای تور دو فرانس دست یافته است. در کنار تاریخچه ای پر افتخار، ثبت رکورد قیمت ۶.۵ میلیون دلار در سال ۲۰۰۰ در کارنامه این فراری دیده می شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato