پایان یک نام تاریخی؛ تولید خودرو با برند کرایسلر متوقف خواهد شد

گروه فیات-کرایسلر در حال حاضر بر روی محصولات کراس اور، پیکاپ ها و خودروی لوکس تمرکز کرده است و با توجه به این موارد، جای خاصی برای برند کرایسلر نمی ماند و احتمالا ما در آینده نزدیک شاهد تولید خودرویی با برند کرایسلر نخواهیم بود.

Fiat-Chrysler-range-and-cars-with-logo

سرجیو مارکیونه مرد ایتالیایی که به صورت همزمان مدیریت گروه خودروسازی فیات-کرایسلر و یکی از شرکت های زیر مجموعه این گروه یعنی فراری را بر عهده دارد قرار است پیش نمایش ۵ ساله ای از آینده این گروه صنعتی و برندهای زیر مجموعه آن را به سهام داران این شرکت نشان دهد.

برند کرایسلر

طبق گزارشات اولیه، محصولات فیات به کلی از خاک ایتالیا خارج و در کشورهای دیگری تولید خواهند شد و به جای آن خودروهای با سود بیشتر همچون آلفا رومئو، مازراتی و جیپ تولید خواهند شد.

اگر این شایعه تبدیل به حقیقت شود. کرایسلر به دیگر برندهای قدیمی آمریکایی همچون پلیموث، ایگل و دی سوتو خواهد پیوست.

در حال حاضر تنها دو محصول با برند کرایسلر تولید می شود که یکی از آن ها ۳۰۰ نام دارد که یک سدان سایز بزرگ است و دیگری پسیفیکا نام دارد که در نقش یک ون در راستای جا به جایی افراد از آن استفاده می شود.

پس از این که فیات مالک کرایسلر و زیر برندهای آن شد کرایسلر مدل ۱۰۰ را برای رقابت با سیویک که احتملا بر پایه پلت فرم لانچیا دلتا قرار داشته در برنامه تولید خود قرار داده بود. تولید مدل ۲۰۰ برای رقابت با تویوتا کمری ، تولید یک کراس اور جدید بر پایه پلت فرم ۲۰۰، پسیفیکا و نسل جدید خودروی ۳۰۰ کرایسلر از جمله آخرین فعالیت های این کمپانی به شمار می آید.

مدل ۲۰۰ در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و در سال ۲۰۱۶ به دلیل فروش بسیار کم و به صرفه نبودن از بعد اقتصادی تولید آن متوقف شد.

پسیفیکا در سال ۲۰۱۶ بر روی خط تولید قرار گرفت و در حال حاضر قابل خریداری است. این ون با موتور ۳.۶ لیتری V-6 و مدل پلاگ-هیبریدی به فروش می رسد.

جالب بدانید هرچند کرایسلر تولید مدل ۱۰۰ را در برنامه خود قرار داده بود اما این خودرو هیچگاه معرفی نشد. مدل کراس اور مبتنی بر مدل ۲۰۰ نیز همچنان در انتظار تولید است و نسل جدید مدل ۳۰۰ نیز طبق شایعات دیگر توسعه پیدا نکرده و به پایان خط رسیده است.

در سال گذشته کرایسلر توانست تعداد  ۱۱۸ هزار و ۲۷۴ دستگاه پسیفیکا و ۵۱ هزار و ۲۳۷ عدد سدان در آمریکا بفروش برساند. به علاوه این کمپانی بیش از ۸۸ هزار دستگاه دوج چارجر سدان که پلت فرم یکسانی با ۳۰۰ دارد را نیز به فروش رسانده است. همچنین ۱۲۵ هزار و ۱۹۶ دستگاه از مدل گرند کاروان دوج نیز فروخته شده است.

 

 

 

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟