تدوین استانداردهای لازم برای ابزارهای مستقل شبکه 5G پایان یافت

پس از گذشت مدت های طولانی و تاخیرهای چندباره، سرانجام موسسه ۳GPP (گروهی بین المللی که مسئول تدوین استانداردها برای شبکه های سلولار است) تدوین استانداردهای لازم برای ابزارهای مستقل مبتنی بر «رادیوی جدید شبکه ۵G» موسوم به «۵G NR» را به پایان رساند.

لازم به ذکر است که ۳GPP تدوین استانداردها برای شبکه ۵G را برای ابزارهای مستقل در دسامبر سال گذشته میلادی به انجام رسانده بود، اما تعریف استانداردها برای ابزارهای مستقل، به دلیل پیچیدگی های بیشتر سخت افزاری تا به امروز به طول انجامید.

ابزارهای غیر مستقل ۵G امکان نصب روی تجهیزات شبکه فعلی LTE و ارتقای آنها به نسل بعد را دارا هستند، اما با ابزارهای مستقل می تواند به طور جداگانه شبکه های مخابراتی نسل پنجم را راه اندازی نمود.

با تکمیل استاندارد سازی مشخصات در تجهیزات شبکه، به طور رسمی توسعه و آماده سازی فناوری ۵G به اتمام رسیده و کار وارد حوزه توسعه سخت افزارهای سمت کاربر از جمله چیپ ها، مودم ها، موبایل ها و آنتن های سازگار با این استانداردها می شود.

اگر روند کارها با همین سرعت به پیش برود، وعده های پیشین کمپانی ها برای ورود به عصر ۵G در واخر سال ۲۰۱۹ به هیچ وجه دور از دسترس نخواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟