ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واردات غیر قانونی خودرو
خودرو

رئیس بازرسی کل کشور: واردات غیرقانونی خودرو کار هکرها بود

«متاسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هک شد و حدود 5 هزار خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد.» این پاسخی بود که «ناصر سراج» رئیس سازمان بازرسی کل کشور چند ...

پگاه طوسی
نوشته شده توسط پگاه طوسی | ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۲

«متاسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هک شد و حدود 5 هزار خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد.» این پاسخی بود که «ناصر سراج» رئیس سازمان بازرسی کل کشور چند ماه بعد از واردات غیر قانونی بیش از 13 هزار خودرو در زمان بسته بودن سایت «ثبتارش» اعلام کرد.

سراج در صحبت‌های خود به موضوع خودروهای خارجی و گران شدن بیش از حد آن اشاره کرد و گفت:

«متاسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هک شد و حدود 5 هزار خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعدا حدود 4 هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو همچنان در گمرک است که امیدواریم در این خصوص نیز تصمیم گیری شود.»

آنطور که رئیس سازمان بازرسی کل کشور تخمین می‌زند، اختلاف قیمت این خودروها به نزدیک نیم میلیارد تومان می‌رسد، مانند ولوو و بی‌ام‌و که هیچ کدام از این خودروها قیمت واقعی ندارند.

واردات غیر قانونی خودرو

سال گذشته سایت ثبتارش یا همان ثبت سفارش به مدت 8 ماه بسته شد تا هیچ خودرویی به مرزهای ایران وارد نشود؛ 2 نمایندگی مجاز و 4 نمایندگی غیرمجاز با دسترسی به سامانه ثبت سفارش، 13 هزار و 500دستگاه خودرو را به صورت غیر قانونی از مبادی گمرکی و قانونی، وارد کشور کردند.

حساسیت این موضوع باعث ورود مجلس شورای اسلامی به این موضوع شد، در پیگیری‌های مجلس هر کدام از سازمان‌های مربوطه عددهای متفاوتی از واردات خودرو در زمان بسته بودن سایت ثبتارش مطرح کردند. «ولی ملکی» عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به دیجیاتو گفته بود:

«وزارت صنایع واردات غیر قانونی 6 هزار و 800 خودرو را تائید کرده است اما انجمن وارد کنندگان خودرو معتقد است 13 هزار و 500 تا 15 هزار خودرو وارد کشور شده است.»

با این حال چگونگی تثبت این تعداد خودرو در سایت وزارت صنعت همچنان سوال برانگیز بود. چطور در زمان ممنوعیت واردات و بسته بودن سایت، بیش از 13 هزار خودرو در سایت ثبتارش وزارت صنعت، ثبت شدند تا بتوانند به صورت قانونی از مبادی رسمی و گمرکی کشور وارد شوند؟

وارداتی که سود کلانی را نصیب وارد کنندگان‌شان کرد. حالا بعد از اعتراضات سایر واردکنندگان و پیگیری‌های مسئولان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد که سایت وزارت صنعت و معدن و تجارت هک شده بود و به این ترتیب مجوز ورود 5 هزار خودرو گران قیمت صادر شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (28 مورد)
 • مهران
  مهران | ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

  من واقعا ازشون ممنونم. مدت ها بود اینقدر نخندیده بودم . خدایا این مسئولین که موجب شادی ما هستند رو از ما نگیر. خدایا این یکی رو شفا نده بزار یه کم بخندیم :D ولی خارج از شوخی هر چی دست میزارم پشت گوشم مخملی نیستا...

 • مصطفی
  مصطفی | ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

  سایتو حک کردن، ماشینارو هم با فیلتر شکن دانلود کردن

 • عالی
  عالی | ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

  یکی نیست به اینا بگه دروغ سیزده وقتش تموم شده بیخیال

 • parseh
  parseh | ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

  هکر که نباید حتما سیستمی باشه همین که زیر میزی پولی ردو بدل بشه میشه همون هک شدن . حالا اسم زیر میزی با کلاس شده اسمشو گذاشتن هک وگرنه همون شیرینی خودمونه سختش نکنید????

 • Ramin_Naderi
  Ramin_Naderi | ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

  ببینید چقدر مردمو دور از جون خر فرض کردن

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی