ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

5G
تکنولوژی

کوالکام و ویوو موفق به توسعه آنتن جدیدی برای دستگاه های مبتنی بر شبکه 5G شدند

کوالکام و ویوو اخیراً اعلام کرده اند که موفق شده اند اجزاء کلیدی مورد نیاز برای دستگاه های سلولار 5G مبتنی بر موج میلی متری و فرکانس های زیر 6 گیگاهرتز را تولید کنند. [digipullqoute ...

کوالکام و ویوو اخیراً اعلام کرده اند که موفق شده اند اجزاء کلیدی مورد نیاز برای دستگاه های سلولار 5G مبتنی بر موج میلی متری و فرکانس های زیر 6 گیگاهرتز را تولید کنند.

نکته مهم در آنتن جدید، پشتیبانی از فرکانس های 6 گیگاهرتز و ارائه سرعت بالاتر در موبایل ها است

بنا بر گزارش ونچربیت دو کمپانی موفق شده اند اجزایی را تولید کنند که شامل سیستم آنتن یکپارچه ای است که هم از ارسال مبتنی بر موج میلی متری باند پهن و هم از روش ارسال معمول مبتنی بر باند متوسط با فرکانس کمتر از 6 گیگاهرتز، پشتیبانی می کند. جزئیاتی که در مورد این موضوع ارائه شده فنی هستند ولی به طور خلاصه اشاره به دستگاه هایی دارند که می توانند با انواع مختلف شبکه های مخابراتی نسل پنجم (5G) کار کرده و به صورت خودکار به فرکانس های موجود سوییچ کنند.

5G

نسل بعدی شبکه های مخابراتی 5G بر اساس فرکانس های رادیویی مختلفی ساخته می شوند؛ فرکانس های کوتاهی از 700 مگاهرتز تا فرکانس های باند میانه در محدوده 1.6 گیگاهرتز و در نهایت تا فرکانس های موج میلی متری که تا بالای 20 گیگاهرتز متغیر هستند. البته مورد آخر در بین دستگاه های مبتنی بر شبکه های سلولی جدید هستند.

بر خلاف فرکانس های پایین، موج میلیمتری وعده نرخ داده 10 تا 20 برابر بهتر از فناوری 4G را می دهد

بر خلاف فرکانس های پایین، موج میلیمتری وعده دسترسی لحظه ای به نرخ داده 10 تا 20 برابر بهتر از فناوری 4G (نسل چهارم) را می دهد. البته هر آنتن مخابراتی از سخت افزارهای مبتنی بر موج میلی متری بهره نمی برد و در اکثر موارد ارائه دهندگان 5G از باندهای متوسط و پایین استفاده می کنند. همان طور که پیش از این نیز در اوایل سال جاری میلادی پیشبینی شده بود، یکپارچه کردن آنتن های پیچیده موج میلیمتری در دستگاه های کوچک یکی از اصلی ترین چالش ها برای تولید کنندگان بوده است.

5G

یکپارچه کردن آنتن های پیچیده موج میلیمتری در دستگاه های کوچک چالش بزرگی بوده

در کنگره جهانی موبایل سال 2018 اینتل آنتن های سازگار با این فرکانس را به نمایش گذاشته بود که از یک پایه بهره می بردند، ولی کوالکام و برخی کمپانی های دیگر وعده آنتن های کوچک و قدرتمندی را داده بودند که می توانند در گوشی های همراه جای گیرد؛ وعده ای که به نظر می رسد اکنون رنگ واقعیت گرفته. تا پیش از این، دستگاه های همراه تنها قادر به استفاده از فرکانس های میانه و کوتاه بودند.

بنا بر گفته «هوان-چو هوانگ»، مدیر بخش آنتن کمپانی ویو مصرف کنندگان به زودی می توانند شاهد طراحی های دستگاه جدیدی با کارایی عالی باشند و طعم تجربه نسل بعدی موبایل ها را بچشند.

کوالکام و ویوو انتظار دارند که فناوری موج میلیمتری با فرکانس های 5 و 6 گیگاهرتز در بازارهای اصلی کشورهای دنیا بین سال های 2019 تا 2020 پیاده سازی شود. همچنین انتظار می رود اولین مودم های هات اسپات 5G تا اواخر سال جاری میلادی و اولین گوشی های هوشمند مبتنی بر این فناوری نیز اوایل سال 2019 از راه برسند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی