فراخوان مجدد محصولات آئودی؛ این بار برای مدل های آئودی A6 و A7

در تازه ترین اخبار مربوط به مدل های آئودی A6 و A7 عنوان شده است که یک حسگر معیوب در برخی صندلی‌ها سبب توقف فروش این خودروهای لوکس در ایالات متحده تا مدت زمانی نامعلوم می شود. همچنین کمپانی آلمانی آئودی به دلیل این مشکل تمامی مدل های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ این دو خودرو را نیز به منظور بررسی بیشتر به نمایندگی‌ها فراخوانده است. تعداد خودروهایی که درگیر این فراخوانی شده اند در مجموع ۱۳۹۲۴۹ دستگاه بوده که شامل مدل هایی است که از ژانویه ۲۰۱۱ تا آوریل ۲۰۱۸ به صندلی‌های سوپر اسپورت استاندارد یا سفارشی مجهز شده اند.
خوشبختانه هنوز هیچگونه گزارشی مبنی بر مصدومی یا فوتی حاصل از این عیب ارائه نشده است. لازم به ذکر است که آئودی هنوز راه حلی برای برطرف کردن مشکل این حسگرها درنظر ندارد و تنها حرکت مثبتی که در این راستا انجام داده فراخوانی مدل های مذکور است.

آئودی A6 و A7
نکته حائز اهمیت در این میان فراخوانی مدل های فروخته شده تنها در ایالات متحده است. به عبارت دیگر آئودی مدل هایی از این خودرو را که در خارج از امریکا فروخته شده فرانخوانده است.

مالکان خودروهای آئودی A6 و A7 مدل سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ باید هرچه سریعتر به نزدیک ترین مرکز نمایندگی و تعمیرات ان کمپانی مراجعه کرده تا مطمئن شوند که حسگرهای مذکور درست عمل می کنند.
روند این بررسی بدین صورت است که در ابتدا بررسی می شود آیا چراغ نشان دهنده هشدار غیرفعال بودن کیسه هوای سرنشین جلویی حتی در زمانی که فرد در صندلی حضور دارد فعال است یا خیر؟ درصورتی که جواب سوال فوق مثبت باشد حسگرهای یاد شده خراب اند.
البته لازم به ذکر است که آئودی در نهایت برای بازرسی با مالکان این خودروها تماس برقرار خواهد کرد و راندن مدل های مذکور مشکل خاصی را با خود به همراه نخواهد داشت. هرچند آئودی شدیدا توصیه کرده است که تا پیش از بازرسی به خصوص از صندلی های جلو استفاده نشود.

آئودی A6 و A7

سال گذشته بود که آئودی A6 های مدل ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ نیز به خاطر ریسک داغ شدن پمپ خنک‌ کننده برقی فراخوانده شدند. مشکل این خودروها می توانست منجر به آتش‌سوزی آن ها شود. فراخوان سال گذشته آئودی A6 حدود ۵۸۳ هزار دستگاه از این خودرو را که مجهز به موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو بوده اند درگیر خود کرد. در واقع علت اصلی این مشکل مربوط به یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری بود. در طی این به روز رسانی در صورتی که ذرات مختلف سبب مسدود شدن پمپ خنک کننده برقی می شدند الکتریسیته انتقالی به پمپ کاهش یافته و در نهایت سبب کاهش کارائی پمپ و آتش سوزی خودرو می شد.

اواسط سال میلادی ۲۰۱۷ نیز آئودی بیش از ۱۷ هزار دستگاه از مدل‌ های ساخته شده بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ آئودی A7 را که در ایالات متحده فروخته شده بودند برای تعویض واحد کیسه‌های هوای آن ها فراخواند. هرچند فراخوان این تعداد خودرو نسبت به اکثر فراخوان‌های صورت گرفته در صنعت خودروسازی زیاد پراهمیت و بزرگ جلوه نمی کند اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که تعداد آئودیA7 های فروخته شده در امریکا چندان زیاد نیست. از طرف دیگر نیز همین ۱۷ هزار خودرو حدودا ۸۳ درصد از آئودیA7 های موجود در خاک ایالات متحده را درگیر خود کرد.

آئودی A6 و A7

مدل های آئودی A6 و A7 تاکنون درگیر چالش های فراوانی بوده اند. علاوه بر فراخوان اخیر و فراخوان های مجزایی که هر دو مدل درگیر آن بوده اند، دو خودروی ذکر شده دسامبر سال میلادی گذشته نیز مجددا به صورت مشترک درگیر فراخوان دیگری شدند. در طی این فراخوان اداره ملی امنیت بزرگ راه های امریکا با صدور بیانیه ای حدودا ۵۰ هزار دستگاه خودروی آئودی A6 و A7 مدل سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ را به علت مشکل نشتی سوخت دعوت به حضور در نمایندگی ها و تعمیرگاه های مجاز کمپانی آئودی کرد. به علت اینکه این مشکل می توانست آتش سوزی خودروها را با خود به همراه داشته باشد در طی فراخوان انتقادات فراوانی به آئودی وارد شد.
از دیگر مشکلات این دو خودرو می توان به تحویل دیرهنگام آن ها نیز اشاره کرد. کمپانی سازنده این خودروها پس آن که به 
نرم افزار ارایه دهنده آمار میزان آلایندگی  آئودی A6 و A7 شک کرد تصمیم گرفت نسل هفتم مدل های A6 و A7 مجهز به پیشرانه دیزلی V6 را با تعویق به مشتریان تحویل دهد. این موضوع مربوط به پیشرانه V شکل ۶ سیلندر ۲۶۸ اسب بخاری نسل دوم آئودی است که در مدل های آینده A6 و A7 نیز قرار است استفاده شود.

آئودی A6 و A7

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟