جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

خالق احتمالی بیتکوین مشغول نوشتن کتابی در مورد این ارز مجازی است

فردی که ادعا می کند ساتوشی ناکاموتو (خالق احتمالی بیتکوین) است اعلام نموده تالیف کتابی در رابطه با بیتکوین و تاریخچه این ارز مجازی را آغاز نموده. به گفته وی کتاب در دست نگارشش در برگیرنده داستان های شخصی از خودش خواهد بود هرچند مشخص نشده که این شخص همان خالق اصلی نخستین و [همچنان] بزرگترین ارز مجازی دنیاست یا خیر.

جمعه گذشته وبسایتی با نام دامنه nakamotofamilyfoundation.org نامه ای با امضای ساتوشی ناکاموتو (احتمالا اسم مستعار) منتشر کرد که در واقع همان نویسنده اوراق سفیدی است که در سال ۲۰۰۸ میلادی در رابطه با بیتکوین منتشر شد و هویت واقعی اش هنوز نامعلوم است.

طبق خبر منتشر شده اخیر، کتابی که به آن اشاره کردیم در برگیرنده دو بخش با نام های Honne و Tatamae خواهد بود که طبق تعریف ویکی پدیا منظور از آن تضاد میان احساسات واقعی یک فرد و علاقمندی ها و رفتار و عقایدی است که در جمع از خود نشان می دهد.

ساتوشی ناکاموتو

اما در کنار اعلام خبر نگاشته شدن این کتاب بریده ای از آن نیز منتشر شده که به طور خلاصه به توسعه بیتکوین و بروز مسائل تازه ای می پردازد که از زمان ایجاد این ارز مجازی به وجود آمد. علاوه بر این اشاره ای هم به مفهوم بلاکچین و همچنین ماینرهای یکپارچه ای شده که از طریق اپ ها این پول را استخراج می کنند.

در این کتاب همچنین توضیحاتی ارائه شده در خصوص اینکه چرا خالق بیتکوین اسم ساتوشی ناکاموتو را برای خود انتخاب نموده، مطرح شده است.

من به دنبال رایج ترین اسم ژاپنی بودم و می دانستم هیچکس خارج از ژاپن نمی داند که این اسم معادل جان اشمیت کاشف انگلیسی است. اندکی طول می کشد که مردم به این درک برسند اما آنها که ارتباط نزدیکی با من دارند از مدت ها قبل این موضوع را تشخیص داده اند.

با این حال اما باید یادآور شویم که هنوز هیچ مدرکی دال بر اینکه نویسنده این مطلب همان ساتوشی ناکاموتوی واقعی است در دست نیست.

کریگ رایت دانشمند استرالیایی nChain که در سال ۲۰۱۵ ادعا کرده بود همان ناکاموتو است (اما هیچ مدرکی در اثبات این گفته اش نداشت) بعد از اعلام خبر انتشار این کتاب سری به توییتر زد و اظهار داشت:

نویسنده این کتاب نمی تواند تاریخ های دقیق یا جزئیات تکنیکی درستی در رابطه با بیتکوین ارائه کند.

منبع:
coindesk

مطالب مرتبط

هویت خالق بیت کوین همچنان در هاله ای از ابهام؛ «کریگ رایت» از ارائه مدارک معتبر امتناع ورزید

هفته گذشته شخصی به نام «کریگ رایت» در مصاحبه ای با رسانه ها عنوان کرد که او خالق بیت کوین است ولی پس از گذشت چند روز از این ادعا، از ارائه مدارک مستدل برای به اثبات رساندن ادعای خود سر باز زده و اقدام به انتشار یک نوشته عجیب نموده است.وی در متن خود... ادامه مطلب

مخترع احتمالی بیت کوین به سرقت 5 میلیارد دلار متهم شد

علی رغم تمام سر و صداهایی که بیت کوین برپا کرده هنوز مغز متفکر پشت آن ناشناخته مانده و حالا کسی که مدعی طراحی این ارز مجازی است، به اتهام سرقت 5 میلیارد دلار از شریک سابقش تحت تعقیب قرار گرفته است.این فرد استرالیایی که «Craig Wright» نام دارد در سال 2016 مدعی شده بود... ادامه مطلب

«کریگ رایت» مدعی شد که او «ساتوشی ناکاموتو»، پایه گذار بیت کوین است

«کریگ استیون رایت» (Craig Steven Wright)، یک مدیر حوزه IT که اصالتی استرالیایی دارد اکنون ادعا کرده است که خالق بیت کوین یا همان پول مجازی است. پیش از این نیز تصور می شد که وی پایه گذار اصلی بیت کوین باشد و حالا او خودش همین موضوع را تایید کرده است.وی در مصاحبه خود اسنادی... ادامه مطلب

مخترع بیت کوین، امروز در بین 50 فرد ثروتمند جهان است

امروز حتی بعد از گذشت 8 سال از معرفی بیت کوین هنوز مخترع آن که با نام مستعار «ساتوشی ناکاموتو» شناخته می شود، مشخص نیست. اکنون با ارزش 19 هزار دلاری بیت کوین، این فرد در بین 50 نفر از  ثروتمندترین افراد دنیا جای دارد.مخترع این ارز دیجیتالی ابتدا تعداد یک میلیون واحد از آن را... ادامه مطلب

تاکنون حدود 40 میلیارد دلار بیت کوین از دست رفته است

همان طور که در گذشته های دور سکه های طلای بسیاری در کشتی های غرق شده به عمق اقیانوس ها رفته اند، در دهه اخیر نیز مقدار قابل توجهی از پول مجازی بیت کوین به طرق مختلف گم شده است.بر اساس آمارهای موجود، از 16.4 میلیون بیت کوینی که تا سال 2017 استخراج و وارد... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x