ابلاغ اسامی متهمان پرونده قاچاق خودروهای وارداتی به قوه قضاییه

ماجرای ثبت سفارش غیر قانونی حدود ۶۴۰۰ دستگاه خودرو وارداتی همچنان ادامه دارد و در تازه ترین اخبار در این زمینه، شاهد اعلام جزییات بیشتری در خصوص این پرونده هستیم. براساس اطلاعات جدید منتشر شده از سوی مراجع مربوطه، فردی به نام "خ" که از معتمدان گمرک و وزارت صنعت محسوب می شود، مسئول ثبت سفارش این تعداد خودرو در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش معرفی شده است و البته مشتریان این فرد نیز افراد حقیقی و حقوقی متشکل از وارد کنندگان غیر رسمی و شرکت های وارد کننده بوده اند که درخواست ورود این تعداد خودرو را داشته اند.

البته هنوز اسمی از خودروها یا شرکت های درگیر در این پرونده اعلام نشده است اما ولی ملکی سخنگوی کمسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرگزاری تسنیم از اعلام اسامی متهمان این پرونده به قوه قضاییه خبر داده است.

این درحالیست که به گفته مسئولان این پرونده، اعلام قاچاق خودروهای وارداتی در خصوص این تخلف صحیح نیست چرا که ثبت سفارش در زمان ممنوعیت، صرفا به عنوان یک تخلف آشکار اداری مطرح می شود و خودروها به هرحال از مبادی گمرکی و به شکل رسمی به کشور وارد شده اند که این امر مشمول عبارت قاچاق خودروهای وارداتی نمی شود.

به گفته این نماینده مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، شش وارد کننده رسمی و شش فرد به عنوان وارد کنندگان شخصی و غیر رسمی در این پرونده دست داشته اند اما مسئولان وزارت صنعت و معدن از ماجرا بی خبر بوده و ممکن است شخصی که مسئولیت سایت ثبت سفارش را بر عهده داشته است در این پرونده دخیل بوده باشد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟