جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

سرقت اطلاعات پزشکی ۱.۵ میلیون نفر در سنگاپور

به تازگی بزرگترین سرقت اطلاعاتی تاریخ کشور سنگاپور رخ داده و طی آن هکر‌ها موفق شده‌اند اطلاعات پزشکی و شخصی ۱.۵ میلیون نفر از ساکنین این کشور را بربایند. در میان این ۱.۵ میلیون نفر، نام نخست وزیر این کشور نیز به چشم می خورد.

گزارش شده هکر ها به SingHealth که بزرگترین شبکه‌ی اطلاعات پزشکی سنگاپور به شمار می‌رود، نفوذ کردند و موفق شدند نام، آدرس، جنسیت، نژاد، تاریخ تولد و شماره‌ شناسایی ۱.۵ میلیون نفر از بیماران را بدست آورند. علاوه بر این، تمامی دارو‌ها و نسخه‌های پزشکی ۱۶۰ هزار نفر نیز به دست این هکر‌ها افتاده است.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، به نظر می‌رسد هکر‌ها اطلاعات شخصی و سوابق بیماری افرادی که بین یازدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ تا ۱۳ تیر ماه امسال به درمانگاه‌های سنگاپور مراجعه کرده اند را از SingHealth  به سرقت برده‌اند.

وزارت سلامت این کشور علاوه بر عذرخواهی از همه بیمارانی که اطلاعات بهداشتی آن‌ها به سرقت رفته است، در بیانیه‌ای خبری اعلام کرد:

«طبق تحقیقات صورت گرفته توسط آژانس امنیت اطلاعات سنگاپور (CSA)، این سرقت اطلاعاتی در واقع یک حمله‌ی سایبری پیچیده، از پیش برنامه ریزی شده و دقیق بوده اما هنوز مشخص نیست که به منظور رسیدن به چه هدفی صورت گرفته است.»

نکته‌ی عجیب اینجاست که هکر‌ها هیچ تغییری در اطلاعات کاربران ایجاد نکرده‌اند و هیچکدام از این مشخصه‌ها پاک نشده‌اند. علاوه بر این، شواهدی از حملات سایبری به سیستم‌های اطلاعاتی مشابه وجود ندارد.

گفته می‌شود در جریان این حمله‌ی سایبری، اطلاعات پزشکی «لی هسین لونگ» نخست وزیر سنگاپور که تا به حال دو مرتبه سرطان را شکست داده نیز دزیده شده است. کارشناسان گمان می‌بردند که هکر‌ها به منظور دسترسی به اطلاعات وی دست به چنین حمله‌ای زده‌اند.

نخست وزیر نیز پس از مطلع شدن از این خبر، با انتشار پستی در صفحه فیسبوک خود خاطر نشان کرد که هنوز مشخص نیست هکر‌ها به امید پیدا کردن چه مطالبی این اطلاعات پزشکی را به سرقت برده اند.

البته با توجه به لو رفتن داده‌های بسیار زیادی از اطلاعات شخصی و پزشکی کاربران، به احتمال قوی در آینده‌ای نزدیک، مشکلات زیادی برای آنها رخ خواهد داد.

مطالب مرتبط

وقوع ۲۵ میلیون حمله سایبری علیه روسیه برای اخلال در جام جهانی

در طول یک ماه برگزاری رقابت های جام جهانی میلیون ها حمله سایبری سیستم های اطلاعاتی حیاتی روسیه را هدف قرار داده اند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مدعی شده که در یک ماه گذشته سازمان های امنیتی این کشور با همکاری دیگر کشورها ۲۵ میلیون حمله سایبری را دفع کرده اند که به روش های... ادامه مطلب

گروه Anonymous مسئولیت حملات سایبری علیه ترکیه را بر عهده گرفت

ظاهرا تنها تروریست های داعش نیستند که هدف حملات هکی اعضای تیم Anonymous قرار گرفته اند و این گروه تصمیم گرفته کشورهایی که به صورت غیرمستقیم به داعش کمک کرده اند را هم به نوعی تنبیه کند. تیم هکری یاد شده اخیرا مسئولیت سری تازه ای از حملات سایبری را بر عهده گرفته که به فلج شدن... ادامه مطلب

نگاهی به بزرگترین حملات سایبری تاریخ؛ از کابوس کره جنوبی تا هک میلیاردی یاهو

در سال های اخیر تعداد حملات سایبری به شدت افزایش یافته است. بر اساس گزارش شرکت امنیتی کسپرسکی در سال 2016 به تعداد 758 میلیون حمله مخرب اتفاق افتاد و به عبارتی می توان گفت در هر 40 ثانیه یک حمله انجام شده بود. شکی وجود ندارد که در  2017 این رکورد شکسته شده و... ادامه مطلب

تاکسی پرنده ولوکوپتر سال ۲۰۱۹ در آسمان سنگاپور پرواز خواهد کرد

ماه پیش مسئولین دبی که همواره تلاش کرده تا شهر خود را به عنوان یک شهر پیشرو در زمینه استفاده از جدیدترین فناوری ها مطرح کند با همکاری استارتاپ آلمانی «Volocopter» تاکسی های پرنده را در آسمان این شهر با موفقیت آزمایش کنند. حال به نظر می‌رسد مقصد بعدی تاکسی پرنده خودران این شرکت، آسمان سنگاپور باشد... ادامه مطلب

اپل وب سایتی برای پاسخگویی به درخواست نیروهای پلیس در سراسر دنیا راه می‌اندازد

به تازگی گزارش شده اپل قصد دارد وب سایتی برای پاسخگویی به نیروهای پلیس طراحی کند. کمپانی کوپرتینویی می‌تواند با استفاده از این درگاه، درخواست نهاد‌های امنیتی مختلف سراسر جهان را پاسخ گفته‌ و دیتای کاربران تحت نظر را برایشان فراهم آورد. این مسئله روند فعالیت‌ های نظارتی را سرعت بخشیده و کار را برای این... ادامه مطلب

ایالات متحده آمریکا از ژاپن در برابر حملات سایبری دفاع خواهد کرد

با بالا گرفتن نگرانی ها در مورد وقوع حملات سایبری علیه پایگاه های نظامی و دیگر زیر ساخت های مهم ژاپن، دولت ایالات متحده آمریکا این هفته اعلام کرد که همکاری خود در زمینه امنیت سایبری را با این کشور افزایش خواهد داد. براساس گزارش رویترز، هر دوی این کشورها تلاش دارند روابط خود را برای مقابله... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x