ایلان ماسک لغو سفارشات اولیه تسلا مدل 3 را رد کرد

ایلان ماسک لغو سفارشات اولیه تسلا مدل 3 را رد کرد

ایلان ماسک لغو سفارشات اولیه تسلا مدل 3 را رد کرد

هفته‌ی گذشته یک تحلیلگر بانکی عنوان کرد که ۲۴ درصد از سفارشات اولیه‌ی تسلا مدل ۳ لغو شده است اما ایلان ماسک پس از باخبر شدن از این ادعا با انتشار پستی در توییتر آن را بی اساس خواند و اطلاعات دقیقی از سفارشات مدل‌های مختلف تسلا ارائه نمود.

مدیر عامل تسلا در توییتر خود گفت:

«من نمی‌دانم این مزخرفات از کجا می‌آید. کسی درباره ی آینده خبر ندارد اما ما تا هفته‌‌ی گذشته  ۲۰۰۰ سفارش قطعی برای مدل‌های S و X و همچنین ۵۰۰۰ سفارش قطعی برای مدل ‌۳ داریم.»

منظور ایلان ماسک از سفارش قطعی یا Net orders، میزان کلی سفارشات با کسر موراد لغو شده است که نشان می دهد ادعای تحلیلگر یادشده چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

با این حال هنوز برخی کارشناسان مدعی می‌شوند که خریداران زیادی، سفارشات پیش خرید تسلا مدل ۳ خود را لغو می‌کنند و دلایل متعددی برای این مسئله مطرح کرده‌اند.

یکی از این تحلیل‌گران مدعی شده در مرداد ماه سال قبل، نرخ باز پرداخت لغو سفارشات ۱۲ درصد بود اما امسال این نرخ دو برابر شده است. او باور دارد خریداران متوجه شده‌اند که زمان انتظارشان برای مدل ۳ آنقدر زیاد شده که دیگر علاقه‌ای به این ماشین ۳۵ هزار دلاری ندارند و به همین دلیل قرادادهایشان را لغو می‌کنند. این مسئله موجب شده که تسلا نرخ بازپرداخت را بالا برد و تصمیم گیری را برای خریداران سخت کند.

البته باید گفت که در حال حاضر خریداران حداقل باید بین ۴ ماه تا یک سال صبر کنند تا بتوانند پشت  تسلا مدل ۳ خود بنشینند چرا که مدل معمولی این وسیله‌ی نقلیه قرار است در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه گردد.

در حال حاضر کاربران می‌توانند مدل پیشرفته‌ی این خودرو را با قیمت ۴۹ هزار دلار خریداری کنند و بالافاصله بعد از خرید پشت آن بنشینند.

به عقیده‌ی برخی کارشناسان تصمیمات عجیب و مادی‌گرایانه تسلا برای زمان عرضه ماشین‌هایش موجب خواهد شد که بسیاری از مشتریان خود را از دست بدهد.با این وجود باید دید با عرضه‌ی تسلا مدل ۳ داستان تغییر خواهد کرد یا خیر.

 

تماشا کنید: سیستم اتوپایلوت تسلا خیابان را چگونه می‌بیند

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل