با ویژگی‌های جدید بازی NBA 2K19 آشنا شوید

بازی NBA 2K18 را بدون شک می‌توان یکی از بحث برانگیزترین نسخه‌های سری 2K دانست که عرضه‌ی آن انتقادهای بسیاری را برای سازندگانش به همراه داشت؛ اضافه کردن پرداخت‌های درون برنامه‌ای به شکل گسترده و برخی مشکلات دیگر در به وجود آمدن موج انتقادها نقش بسزایی داشتند. در چنین شرایطی، به تدریج در حال نزدیک شدن به تاریخ انتشار نسخه‌ی جدید این سری، یعنی بازی بازی NBA 2K19هستیم که وعده داده شده است نه تنها از مشکلات نسخه‌ی قبلی رنج نخواهد بود، بلکه چندین ویژگی‌ جدید را نیز معرفی خواهد کرد. در ادامه خلاصه وار به معرفی این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت:

سیستم توپ ربایی جدید

سیستم توپ ربایی در سری بازی‌های 2K هیچ وقت ایده آل و بدون مشکل نبوده است. به این مشکلات، باید غیر واقع گرایانه و غیر قابل پیش بینی بودن را نیز اضافه کرد. طرفداران این سری بازی‌ها همیشه انتقادهای فراوانی را به خاطر این مشکل مطرح می‌کردند و به نظر می‌رسد این بار قرار است این انتقادها مورد توجه قرار گیرد. با توجه به مقاله‌ی وبسایت گیم‌اینفورمر، فرصت‌های توپ ربایی در نسخه‌ی جدید از یک سیستم منطقه‌ای تبعیت می‌کنند که آسیب پذیری بازیکن مقابل را تعیین می‌کند. علاوه بر این، مدافعان برای زمان بندی هوشمندانه‎‌ی خود پاداش خواهند گرفت، بازیکنان باید در هنگام انجام یک دریبل بی‌نقص توجه بیشتری به دست مدافع داشته باشند و تشخیص زمان درست توپ ربایی نیز آسان‌تر شده است.

بهبود برخوردهای بازیکنان به یکدیگر

یکی از مشکلات تاثیر گذار و غیر قابل چشم پوشی بازی NBA 2K18، برخورد بازیکنان به یکدیگر و توقف آن‌ها بوده است. با توجه به مقاله‌ی وبسایت گیم‌اینفورمر، این مشکل در بازی NBA 2K19 حل شده است و حتی در محوطه‌ی نزدیک سبد که تراکم بازیکنان بالاست، دیگر شاهد توقف آن‌ها نخواهیم بود.

بازی NBA 2K19

بهبود جدال‌های یک در برابر یک

با سیستم حرکتی جدیدی که به نسخه‌ی پیشین اضافه شد، دریبل کردن مدافعان، حتی مدافعان با تجربه و حرفه‌ای به عملی بسیار ساده و بدون مشکل تبدیل شد. این موضوع در نسخه‌ی جدید مورد توجه سازندگان قرار گرفته است. علاوه بر این، مهارت حفظ توپ بازیکنان نیز دچار تغییراتی شده است و کاربرانی که علاقه‌ی بسیاری به انجام حرکات مختلف با توپ دارند، راحت‌تر قادر به انجام این کار‌ها خواهند بود. همچنین سیستم اتوماتیک Contest نیز حذف شده است.

هوش مصنوعی بهبود یافته

البته سازندگان بازی هر سال چنین وعده‌ای می‌دهند و مطابق رسم نیز چنین وعده‌ای برای بازی NBA 2K19 داده شده است. طبق صحبت‌های سازندگان، هوش مصنوعی مربوط به حمله‌های سریع ( که این مسئله شامل حرکات انحرافی بهتر و حرکت بازیکنان در مسیرهای بهتر می‌شود) بهبود یافته و در نتیجه بازیکنان زمان صحیح دابل کردن، تغییر مسیر برای پیدا کردن فضای باز و واکنش به استراتژی‌ها در زمان دفاع و حمله را به خوبی خواهند دانست.

شات مترهای بهتر

در نسخه‌ی جدید، علاوه‌ بر شات مترهای نسخه‌های NBA 2K17 و NBA 2K18، یک شات متر جدید نیز به بازی اضافه شده است. در واقع، کاربر می‌تواند با توجه به سلیقه‌ و راحتی خود، یکی از این 3 نوع شات متر را انتخاب کند. شات متر جدید در مقایسه‌ با نسخه‌ی قدیمی دچار دو تغییر قابل توجه شده است: نخست اینکه از این پس پرتاب‌های سه گام نیز با شات متر انجام می‌شوند تا بدین ترتیب، کسب امتیاز با استفاده از این حرکت نیازمند زمان بندی درست باشد؛ دومین تغییر نیز به سیستم اخطار پرتاب مربوط می‌شود که بهبود یافته است. نتیجه‌ی این تغییر، پایین آمدن پرتاب‌های ناموفق از فضای آزاد خواهد بود.

دفاع داخلی بهتر

از آن‌جایی که سیستم توپ ربایی در نسخه‌ی جدید بهبود یافته است، از این پس ورود به منطقه پرتاب سه امتیازی کار آسانی نخواهد بود. علاوه بر این، نحوه‌ی ایستادن مدافعان نیز دچار تغییراتی شده است تا بدین ترتیب عبور از میان آن‌ها و نزدیک شدن به سبد چالش برانگیز تر از قبل باشد.

سیستم جدید تیک‌اُور

یکی از مهم‌ ترین و قابل توجه ترین تغییراتی که در بازی NBA 2K19 اعمال شده است، سیستم جدید تیک‌اُور است که می‌توان آن را نسخه‌‌ی تغییر یافته‌ی سیستم On Fire در بازی آرکید NBA Jam دانست. عملکرد سیستم تیک‌اُور جدید اینگونه است که همزمان با ایجاد ریتم توسط بازیکن، یک متر در صفحه ظاهر می‌شود که زمان فعال شدن انیمیشن‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ی بازیکن مورد نظر را نشان می‌دهد. برای نمایش وضعیت تیک‌اُور یک بازیکن، کاربرمی‌تواند دکمه‌ی LB کنترلر خود را فشار دهد. کاربر همچنین می‌تواند تیک‌اُور چندین بازیکن را به صورت همزمان فعال کند. آن روی سکه اما شرایطی خواهد بود که بازیکن با عملکرد ضعیف خود در هنگام مالکیت توپ، باعث تاثیر منفی خواهد شد.

بازی NBA 2K19

در پایان، لازم به ذکر است که بازی NBA 2K19 در تاریخ 16 شهریور برای 3 پلتفرم پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط

نمرات The Last of Us Part 2 بهترین بازی پلی استیشن 4 منتشر شد

گروه بزرگی از سایت‌های معتبر معتقد هستند که ساخته جدید ناتی‌داگ توانسته ویدیو گیم را چه در روایت داستان و چه تجربه واقع‌گرایانه از گیم‌پلی به سطحی برساند که پیش از این آن را مشاهده نکرده بودیم.در ویجیاتو بخوانید... ادامه مطلب

بهترین بازی های سال 2019 ویجیاتو مشخص شدند [تماشا کنید]

بعد از نزدیک به دو هفته بالاخره نوبت به اصلی‌ترین جایزه‌ی سال رسید: بهترین بازی سال 2019اما این بار مشابه سال‌های گذشته که در دیجیاتو ما را دنبال کردید، می‌خواهیم نه یک بازی، بلکه ده بازی برترمان را به شما معرفی کنیم و اندکی راجع به همه آن‌ها صحبت کنیم. گرچه مفصلا راجع به تک به... ادامه مطلب

با بهترین بازی موبایل سال آشنا شوید

از زمانی که بازی‌های موبایلی در ذهن مخاطبین و گیمرها صرفا سرگرمی‌هایی کوچک برای پر کردن اوقات فراغتی محدود محسوب می‌شدند مدت‌ها گذشته. این روزها تمام گیمرها قبول کرده‌اند که پلتفرم موبایل نیز مانند تمام پلتفرم‌های دیگر می‌تواند میزبان عناوین بزرگ و کوچکی باشد که تاثیری شگرف در این صنعت رو به رشد می‌گذارند.تحریریه ویجیاتو... ادامه مطلب

با بهترین طراحی جهان در بازی‌های سال ۲۰۱۹ آشنا شوید

یکی از رسالت‌های هر بازی خوبی، غرق کردن ما در دنیایی کاملاً متفاوت با دنیای واقعیست و ایجاد این احساس که واقعاً به آن جهان مجازی تعلق داریم. این کاری نیست که هر بازی‌سازی به راحتی از پسش برآید. یک محیط خوب ترکیبی از اتمسفرسازی درست، توپوگرافی فکرشده، معماری چشم‌نواز و بی‌شمار فعالیت سرگرم‌کننده است.تمام... ادامه مطلب

با بهترین بازی ورزشی یا خانوادگی سال آشنا شوید

وقتی صحبت از بهترین بازی‌ 2019 یا هر سال دیگری باشد باشد، بازی‌های ورزشی و خانوادگی از جمله عناوینی هستند که به راحتی از یادها می‌روند. اما تلاش ما بر این بوده که هیچ بازی خوبی را از لیست بهترین‌های سال جا نیندازیم. این‌ها نامزدهای بهترین بازی ورزشی یا خانوادگی هستند و برخی از آن‌ها... ادامه مطلب

با بهترین بازی با ژانر ترکیبی سال ۲۰۱۹ آشنا شوید

در نسل هشتم از بازی‌های ویدیویی، احتمالاً مهم‌ترین اتفاقی که افتاد ظهور انبوهی بازی نوآورانه بود که متوجه شدند نیازی به پایبندی کامل به ژانرهای از پیش تثبیت شده نبوده و می‌توان با ادغام بهترین عناصر بهترین ژانرها، تجربه‌ای خلق کرد که هیچوقت مشابه‌اش را ندیده‌ایم.تمام بازی‌هایی که تحریریه ویجیاتو رای به حضور آن‌ها در... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟