با ویژگی‌های جدید بازی NBA 2K19 آشنا شوید

بازی NBA 2K18 را بدون شک می‌توان یکی از بحث برانگیزترین نسخه‌های سری 2K دانست که عرضه‌ی آن انتقادهای بسیاری را برای سازندگانش به همراه داشت؛ اضافه کردن پرداخت‌های درون برنامه‌ای به شکل گسترده و برخی مشکلات دیگر در به وجود آمدن موج انتقادها نقش بسزایی داشتند. در چنین شرایطی، به تدریج در حال نزدیک شدن به تاریخ انتشار نسخه‌ی جدید این سری، یعنی بازی بازی NBA 2K19هستیم که وعده داده شده است نه تنها از مشکلات نسخه‌ی قبلی رنج نخواهد بود، بلکه چندین ویژگی‌ جدید را نیز معرفی خواهد کرد. در ادامه خلاصه وار به معرفی این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت:

سیستم توپ ربایی جدید

سیستم توپ ربایی در سری بازی‌های 2K هیچ وقت ایده آل و بدون مشکل نبوده است. به این مشکلات، باید غیر واقع گرایانه و غیر قابل پیش بینی بودن را نیز اضافه کرد. طرفداران این سری بازی‌ها همیشه انتقادهای فراوانی را به خاطر این مشکل مطرح می‌کردند و به نظر می‌رسد این بار قرار است این انتقادها مورد توجه قرار گیرد. با توجه به مقاله‌ی وبسایت گیم‌اینفورمر، فرصت‌های توپ ربایی در نسخه‌ی جدید از یک سیستم منطقه‌ای تبعیت می‌کنند که آسیب پذیری بازیکن مقابل را تعیین می‌کند. علاوه بر این، مدافعان برای زمان بندی هوشمندانه‎‌ی خود پاداش خواهند گرفت، بازیکنان باید در هنگام انجام یک دریبل بی‌نقص توجه بیشتری به دست مدافع داشته باشند و تشخیص زمان درست توپ ربایی نیز آسان‌تر شده است.

بهبود برخوردهای بازیکنان به یکدیگر

یکی از مشکلات تاثیر گذار و غیر قابل چشم پوشی بازی NBA 2K18، برخورد بازیکنان به یکدیگر و توقف آن‌ها بوده است. با توجه به مقاله‌ی وبسایت گیم‌اینفورمر، این مشکل در بازی NBA 2K19 حل شده است و حتی در محوطه‌ی نزدیک سبد که تراکم بازیکنان بالاست، دیگر شاهد توقف آن‌ها نخواهیم بود.

بازی NBA 2K19

بهبود جدال‌های یک در برابر یک

با سیستم حرکتی جدیدی که به نسخه‌ی پیشین اضافه شد، دریبل کردن مدافعان، حتی مدافعان با تجربه و حرفه‌ای به عملی بسیار ساده و بدون مشکل تبدیل شد. این موضوع در نسخه‌ی جدید مورد توجه سازندگان قرار گرفته است. علاوه بر این، مهارت حفظ توپ بازیکنان نیز دچار تغییراتی شده است و کاربرانی که علاقه‌ی بسیاری به انجام حرکات مختلف با توپ دارند، راحت‌تر قادر به انجام این کار‌ها خواهند بود. همچنین سیستم اتوماتیک Contest نیز حذف شده است.

هوش مصنوعی بهبود یافته

البته سازندگان بازی هر سال چنین وعده‌ای می‌دهند و مطابق رسم نیز چنین وعده‌ای برای بازی NBA 2K19 داده شده است. طبق صحبت‌های سازندگان، هوش مصنوعی مربوط به حمله‌های سریع ( که این مسئله شامل حرکات انحرافی بهتر و حرکت بازیکنان در مسیرهای بهتر می‌شود) بهبود یافته و در نتیجه بازیکنان زمان صحیح دابل کردن، تغییر مسیر برای پیدا کردن فضای باز و واکنش به استراتژی‌ها در زمان دفاع و حمله را به خوبی خواهند دانست.

شات مترهای بهتر

در نسخه‌ی جدید، علاوه‌ بر شات مترهای نسخه‌های NBA 2K17 و NBA 2K18، یک شات متر جدید نیز به بازی اضافه شده است. در واقع، کاربر می‌تواند با توجه به سلیقه‌ و راحتی خود، یکی از این 3 نوع شات متر را انتخاب کند. شات متر جدید در مقایسه‌ با نسخه‌ی قدیمی دچار دو تغییر قابل توجه شده است: نخست اینکه از این پس پرتاب‌های سه گام نیز با شات متر انجام می‌شوند تا بدین ترتیب، کسب امتیاز با استفاده از این حرکت نیازمند زمان بندی درست باشد؛ دومین تغییر نیز به سیستم اخطار پرتاب مربوط می‌شود که بهبود یافته است. نتیجه‌ی این تغییر، پایین آمدن پرتاب‌های ناموفق از فضای آزاد خواهد بود.

دفاع داخلی بهتر

از آن‌جایی که سیستم توپ ربایی در نسخه‌ی جدید بهبود یافته است، از این پس ورود به منطقه پرتاب سه امتیازی کار آسانی نخواهد بود. علاوه بر این، نحوه‌ی ایستادن مدافعان نیز دچار تغییراتی شده است تا بدین ترتیب عبور از میان آن‌ها و نزدیک شدن به سبد چالش برانگیز تر از قبل باشد.

سیستم جدید تیک‌اُور

یکی از مهم‌ ترین و قابل توجه ترین تغییراتی که در بازی NBA 2K19 اعمال شده است، سیستم جدید تیک‌اُور است که می‌توان آن را نسخه‌‌ی تغییر یافته‌ی سیستم On Fire در بازی آرکید NBA Jam دانست. عملکرد سیستم تیک‌اُور جدید اینگونه است که همزمان با ایجاد ریتم توسط بازیکن، یک متر در صفحه ظاهر می‌شود که زمان فعال شدن انیمیشن‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ی بازیکن مورد نظر را نشان می‌دهد. برای نمایش وضعیت تیک‌اُور یک بازیکن، کاربرمی‌تواند دکمه‌ی LB کنترلر خود را فشار دهد. کاربر همچنین می‌تواند تیک‌اُور چندین بازیکن را به صورت همزمان فعال کند. آن روی سکه اما شرایطی خواهد بود که بازیکن با عملکرد ضعیف خود در هنگام مالکیت توپ، باعث تاثیر منفی خواهد شد.

بازی NBA 2K19

در پایان، لازم به ذکر است که بازی NBA 2K19 در تاریخ 16 شهریور برای 3 پلتفرم پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط

بررسی بازی NBA 2K19؛ شرط بندی روی اسب برنده

کمپانی 2K Sports با سری ورزشی NBA 2K در چند سال اخیر همان شرایط و حال و روزی را تجربه می‌کند که سری فیفا در آن قرار دارد. هر دو بازی چندین سال است که رقیب‌هایشان را در فروش به زمین زده و از لحاظ گیم‌پلی به حدی از پیشرفت رسیدند که بیشتر در حال... ادامه مطلب

دمو بازی NBA Live 19 را رایگان دانلود کنید

دمو بازی NBA Live 19 هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در دسترس است. این دمو دسترسی محدود به حالت مربیگری، رویدادها و گزینه سفارشی سازی می‌شود.عنوان NBA Live 19 برای اولین بار به کاربران اجازه خواهد داد تا از بازیکنان زن در بخش تکنفره بازی استفاده کنند. قرار است این... ادامه مطلب

اولین مسابقات انتخابی لیگ NBA 2K: قدم جدیدی برای ورزش های الکترونیکی

برگزاری اولین دوره از مسابقات انتخابی بازی NBA 2K در سالن هولو در نیویورک ورزش های الکترونیکی را یک پله بالاتر برد. طی هفته گذشته سالن هولو در نیویورک جایی بود که گیمرهای جوان برای رسیدن به آرزوی خود، یعنی انتخاب شدن توسط 17 تیم لیگ NBA برای شرکت در مسابقات لیگ NBA 2K، با... ادامه مطلب

بررسی NBA 2K18؛ تاج گذاری دوباره

چند سالی می شود که دو کمپانی الکترونیک آرتز و کونامی جدیدترین ساخته هایشان را به مصاف یکدیگر در زمین چمن می فرستند تا بار دیگر در رقابتی نفسگیر خود را به طرفدارانشان ثابت کنند. اما کمی آن طرف تر در سالن های بسکتبال دنیای بازی، یا یک سوی میدان خالی است و یا حریف... ادامه مطلب

بررسی ویدیویی دیجیاتو: بازی NBA 2K18

چند سالی می شود که دو کمپانی الکترونیک آرتز و کونامی جدیدترین ساخته هایشان را به مصاف یکدیگر در زمین چمن می فرستند تا بار دیگر در رقابتی نفسگیر خود را به طرفدارانشان ثابت کنند. اما کمی آن طرف تر در سالن های بسکتبال دنیای بازی، یا یک سوی میدان خالی است و یا حریف... ادامه مطلب

دموی قابل بازی عنوان NBA 2K18 منتشر شد [دانلود کنید]

در حالی که نزدیک به دو هفته تا انتشار بازی NBA 2K18 مانده، به تازگی یک دموی رایگان قابل بازی از این عنوان منتشر شده است.در این دمو، مد Neighborhood که از جمله بخش های جدید اضافه شده به بازی است، در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. در این بخش، شما با شخصیت انتخابی توسط خودتان،... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟