گزارش ماه ژوئن NPD منتشر شد؛ صدرنشینی NES Classic با کنار زدن رقبای نسل هشتمی

گزارش ماه ژوئن NPD منتشر شد؛ صدرنشینی NES Classic با کنار زدن رقبای نسل هشتمی

گروه NPD گزارش فروش کنسول ها و بازی های ویدیویی در ماه ژوئن را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، کنسول NES Classic از نظر فروش واحدی از پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ و ایکس باکس وان پیشی گرفت و صدر لیست پرفروش ترین های ماه ژوئن را به خود اختصاص داده است.

البته این قضیه چندان عجیب نبود زیرا این کنسول تنها ۶۰ دلار قیمت دارد. البته با وجود چنین قیمتی هم، پیشی گرفتن از کنسول های قدرتمند نسل هشتم که هر روزه بازی های جدیدی برای آن ها عرضه می شوند، عملکرد فوق العاده ای برای NES Classic محسوب می شود.

به طور کلی، فروش سخت افزاری نسبت به زمانی مشابه در سال گذشته با ۵۲ درصد افزایش به ۳۵۰ میلیون دلار رسیده است. همچنین تمام کنسول ها پیشرفت فروش نسبت به سال گذشته را تجربه کرده اند که دلیل آن کاهش قیمت ها و افزایش محبوبیت عناوینی همچون فورتنایت است.

در بخش نرم افزاری، انحصاری نینتندو سوییچ یعنی Mario Tennis در صدر پرفروش ترین بازی های این ماه قرار گرفت. جالب است بدانید که این مقدار، بیشترین میزان برای یک بازی تنیس از ابتدای تاسیس NPD محسوب می شود.

انحصاری موفق پلی استیشن ۴ یعنی God of War در رتبه بعدی این لیست جای دارد. باید به این نکته هم توجه کرد که فروش دیجیتالی بازی ها نسبت به گذشته افزایش چشم گیری داشته و دلیل این موضوع را می توان در عرضه نسخه های تکمیلی و خاص از بازی ها پیدا کرد.

البته فروش نرم افزاری با ۱ درصد کاهش نسبت به ماه ژوئن سال ۲۰۱۷، ۳۷۴ میلیون دلار بوده است. در نهایت نگاهی به لیست پرفروش ترین بازی های ماه ژوئن خواهیم داشت:

NES Classic و ماریو تنیس

 1. Mario Tennis Aces
 2. God of War
 3. Grand Theft Auto V
 4. The Crew 2
 5. Far Cry 5
 6. Mario Kart 8
 7. Lego Incredibles
 8. FIFA 18
 9. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 10. Detroit: Become Human
 11. Super Mario Odyssey
 12. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 13. Rainbow Six Siege
 14. NBA 2K18
 15. Call of Duty: WWII
 16. MLB The Show 18
 17. Assassin's Creed: Origins
 18. Vampyr
 19. Donkey Kong Country: Tropical Freeze
 20. State of Decay 2

شما کدامیک از این عناوین را تجربه کرده اید؟ آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato