تحویل موبایل GLX با تاخیر صورت می گیرد، شاهین ها دیر به خانه می رسند

تحویل موبایل GLX با تاخیر صورت می گیرد، شاهین ها دیر به خانه می رسند

تحویل موبایل GLX با تاخیر صورت می گیرد، شاهین ها دیر به خانه می رسند

بهمن سال گذشته بود که ثبت نام گوشی‌های جدید جی ال ایکس به نام شاهین با قیمت قطعی یک میلیون تومان آغاز شد و حامیان تولیدات داخلی، به امید تحویل موبایل‌های خود در اردیبهشت ماه امسال، اقدام به ثبت نام کردند. اما تحویل موبایل GLX با تاخیر همراه شده و تغییر روند قوانین گمرکی موعد تحویل را عقب انداخت و موجب نارضایتی مشتریان و ضرردهی شرکت تولید کننده شد، اما با این حال شرکت جی ال ایکس می‌گوید که تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند، حداکثر تا پایان هفته جاری کلیه موبایل‌های ثبت نام شده را به مشتریان تحویل دهد.

«موبایل‌ها به قیمت قطعی ۹۰۰ هزار تا یک میلیون تومان پیش فروش شدند، اما پس از تغییرات ارزی چند ماه اخیر قیمت تمام شده موبایل‌ها به بیش از دو میلیون تومان رسید.» این گفته «حمید سعیدی» رئیس هیات مدیره شرکت ارتباط همراه گویا اروند به دیجیاتو است که محصولات جی ال ایکس آن را تولید می‌کند.

تحویل موبایل GLX

سعیدی تغییر قوانین گمرکی و ترخیص نشدن قطعات موبایل را دلیل اصلی آماده نشدن گوشی‌های پیش فروش شده می‌داند و به دیجیاتو می‌گوید:

«این شرکت در منطقه آزاد قرار دارد و برای تهیه قطعات خود باید از ارز آزاد استفاده کند. در ماه‌های اخیر نیز افزایش قیمت ارز، بهای تمام شده محصولات را به بیش از دو میلیون تومان رساند اما از آنجائیکه شرکت، محصولات خود را با قیمت قطعی پیش فروش کرده بود، با همان قیمت هم به مشتریان تحویل خواهد داد. یعنی مبلغ مازاد که نزدیک به یک میلیون تومان است را شرکت خودش تقبل خواهد کرد.»

آنطور که سعیدی می‌گوید شرکت جی‌.ال.ایکس با همکاری و پیگیری وزیر ارتباطات و فناوری توانسته است تمامی قطعات را از گمرک ترخیص کند و بخاطر تاخیر در تحویل، هدایایی مانند ایرفون بلوتوثی و قاب ژله‌ای به عنوان هدیه به مشتریان داده خواهد شد تا تحویل موبایل GLX با رضایت بیشتری صورت بگیرد.

جی ال ایکس در میان مردم به عنوان تولید کننده موبایل ایرانی شناخته می‌شود اما با این حال قطعات آن از خارج کشور تامین می‌شود. به گفته سعیدی قطعات اصلی موبایل‌های جی ال ایکس از شرکت مدیا تک تایوان و لوازم جانبی از چین تامین می‌شود و در نهایت موبایل در ایران توسط مهندسی ایرانی اسمبل می شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل