جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی برای سال 97

جدول کامل نرخ جرایم تخلفات رانندگی برای سال 97 به شرح جدول زير اعلام شد. در اين جدول نسبت به سال 96 تغییر خاصی مشاهده نمى شود.ابلاغ تخلفات و جرائم رانندگی به صورت تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی صورت می‌گیرد.
در مورد تسليمى پلیس، راننده متخلف را می‌ بیند و نوع تخلف مرتکب شده را به راننده تفهیم می‌ کند؛ سپس با رؤیت مدارک رانندگی و ثبت مشخصاتی از جمله مشخصات وسیله نقلیه، مشخصات راننده، درج محل و نوع تخلف نسبت به صدور قبض جریمه اقدام می‌ کند.
در شرايط الصاقى قبض جریمه بدین صورت صادر می‌ شود که راننده در محل حضور ندارد و پلیس با مشاهده خودرو که در محل غیرمجاز متوقف و پارک شده است برابر مقررات نسبت به صدور قبض جریمه اقدام کرده و قبض صادر شده را به بدنه خودرو الصاق می‌ کند.در جرائم دوربينى تمامی فرایند شناسایی پلاک متخلف و صدور قبض جریمه به صورت هوشمند از طریق سیستم‌های نصب شده در معابر انجام می‌ شود.در این فرایند کاربران پلیس نسبت به انطباق اطلاعات دریافتی از دوربین‌ ها و مشخصات پلاک و شماره‌ گذاری اقدام می‌ کنند.
ابلاغ دو برگى برای مواردی است که پلیس راننده متخلف را مشاهده می‌ کند و دستور توقف یا ایست به راننده می‌ دهد تا در خصوص اعمال قانون وی اقدام شود اما به خاطر دلایل مختلفی از جمله عدم رؤیت دستور پلیس توسط راننده یا بی‌ توجهی راننده به دستور پلیس و غیره، راننده متوقف نمی‌ شود و به حرکت خود ادامه می ‌دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟