سامسونگ از اگزینوس 5100 نخستین مودم 5G موبایل دنیا رونمایی کرد

سامسونگ از اگزینوس 5100 نخستین مودم 5G موبایل دنیا رونمایی کرد

همان طور که احتمالاً می دانید، سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 جدیدترین دستاورد خود در زمینه چیپ مودم موبایل را پشت درهای بسته معرفی کرد اما از تاریخ رونمایی رسمی آن حرفی نزد. حالا شرکت کره ای از اگزینوس ۵۱۰۰ پرده برداشته و آن را نخستین مودم ۵G سازگار با استانداردهای ۳GPP دنیا معرفی کرده است.

مودم اگزینوس ۵۱۰۰ بر اساس معماری ۱۰ نانومتری اختصاصی سامسونگ ساخته شده و از فناوری های دسترسی رادیویی موروثی نیز پشتیبانی می کند. لازم به ذکر است که این فناوری ها شامل ۲G GSM/CDMA, 3G WCDMA, TD-SCDMA, HSPA, 4G LTE می شوند. محصول جدید همچنین از باندهای زیر ۶ گیگاهرتز و فناوری موج میلیمتری نیز در نسل پنجم شبکه ها پشتیبانی می کند.

طبق اظهارات رسمی سامسونگ، چیپ مودم جدید می تواند با استفاده از باند زیر ۶ گیگاهرتز، سرعت دانلود ۲ گیگابیت در ثانیه را فراهم کند که این رقم در زمان استفاده از فناوری موج میلیمتری به ۶ گیگابیت در ثانیه می رسد. آمار مذکور به ترتیب ۱.۷ و ۵ برابر سریعتر از نسل قبلی هستند.

اگزینوس

اما شاید مهم ترین نکته در خبر امروز سامسونگ، عرضه فناوری جدید به مشتریان تا پایان سال ۲۰۱۸ باشد که نشان دهنده عزم کمپانی برای تسخیر این حوزه از بازار است. سامسونگ همچنین با رونمایی از اگزینوس ۵۱۰۰ به دنبال تولیدکنندگانی (به عنوان مشتری) می گردد که خود علاقه یا توانایی لازم برای توسعه مودم های ۵G را ندارند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato