پیش بینی نادرست ادیسون از آینده تلفن

مهم نیست چقدر باهوش، مشهور یا حتی نابغه باشید، به هر حال ممکن است پیش بینی های شما هم مثل ادیسون کاملا غلط از آب درآید.

ادیسون در سال ۱۸۹۴ پیش بینی کرده بود که مکالمه تلفنی بین دو سمت اقیانوس اطلس به خاطر مشکلات فنی میسر نخواهد شد. با این حال سه دهه بعد و با برقراری نخستین تماس تلفنی بین لندن و نیویورک این فرضیه از اساس رد شد.

پیش بینی ادیسون در مصاحبه با نشریه «گلاوستون دیلی نیوز» مطرح شد و بر اساس آن برقراری چنین تماسی مستلزم سخت افزارهایی با ویژگی های خاص است:

تماس تلفنی به آن سوی اقیانوس اطلس به خاطر القای بار الکتریسیته به پوشش پلاستیکی کابل ها ممکن نیست. در فواصل طولانی جریان حتی پس از قطع شدن در مبدا برای مدتی در مقصد جاری است که با امواج صوتی اختلال پیدا می کند. تنها راه غلبه بر این مشکل استفاده از نیروهایی است که روی مواد اطراف تاثیر نگذارد.

علی رغم این پیش بینی نخستین تماس تلفنی در سال ۱۹۲۷ بین لندن و نیویورک برقرار شد. اگرچه کیفیت این مکالمه افتضاح بود با این حال بدون نیاز به تعبیه کابل های طولانی در بستر اقیانوس و از طریق امواج رادیوی صورت گرفت.

در مکالمه مذکور «گیفورد»، رییس اپراتور AT&T و «مورای»، مدیر اداره کل پست در لندن با هم گفتگو کردند.پیش بینی ادیسونادیسون در سال ۱۹۳۱ و چند سال پس از اثبات غلط بودن نظریه اش از دنیا رفت. وی علی رغم برخورداری از امپراطوری عظیم فناوری و ثروت قابل توجه در این دستاورد مهم نقشی نداشت و به جای آن روی تولید تلفنی برای مکالمه با ارواح کار می کرد.

متصل شدن اروپا و آمریکا از طریق خطوط تلفن انقدر مهم بود که در سال ۱۹۳۸ مستند کوتاهی به نام «حرف زدن از آمریکا» به کارگردانی «همفری جنینگز» در رابطه با چگونگی استفاده از امواج رادیویی برای رسیدن به این هدف ساخته شد.

مطالب مرتبط

ماجرای مرموز ادیسون و ماشین ارتباط با ارواح

«از مدتی قبل مشغول ساخت دستگاهی هستم که برقراری ارتباط با ارواح و مردگان را آزمایش می کند.»این جمله نه از زبان یک رمال یا مخترع دیوانه بلکه در مصاحبه «امریکن مگزین» با یکی از بزرگترین دانشمندان تاریخ معاصر یعنی «توماس ادیسون» ثبت شده است. تاریخ این مصاحبه به اکتبر ۱۹۲۰ برمی گردد و در... ادامه مطلب

مروری بر 10 اختراع کمتر شناخته شده توماس ادیسون

توماس آلوا ادیسون دانشمند بزرگی بود که بدون اختراعات وی، قطعا زندگی بشر متفاوت از شکل امروزی اش بود. این مخترع بزرگ فرهنگ ما را به خاطر عرضه دستگاه های معجزه آسایش از جهات مختلفی دگرگون کرد.ادیسون در سال 1847 میلادی، در اوهایو متولد شد و نخستین پتنت خود را در سن 22 سالگی دریافت کرد... ادامه مطلب

محققین استرالیایی تگ های RFID را مثل کوله پشتی روی زنبورهای عسل نصب می کنند [به روز رسانی شد]

اختلال فروپاشی کلونی یا CCD یک واقعه مرموز است که با اتفاق افتادن آن زنبورهای کارگر ناگهان تصمیم به ترک کندو می گیرند که این امر در نهایت به مرگ آنها منجر می شود.این واقعه اولین بار در سال ۲۰۰۶ و در آمریکای شمالی کشف شد و از آن زمان تاکنون تلاش های زیادی برای پیدا کردن... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟