ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مهاجرت حیوانات
علمی

شبکه اینترنت حیوانات رهگیری آنها را تسهیل می کند

این سیستم فرایند تحقیق در رابطه با الگوی مهاجرت حیوانات و جنبه های مختلف زندگی آنها را به سطحی جدید ارتقا خواهد داد. الگوی مهاجرت حیوانات از سال های دور توجه محققان را به خود ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰

این سیستم فرایند تحقیق در رابطه با الگوی مهاجرت حیوانات و جنبه های مختلف زندگی آنها را به سطحی جدید ارتقا خواهد داد.

الگوی مهاجرت حیوانات از سال های دور توجه محققان را به خود جلب کرده است. در سال های گذشته روش های دشواری مثل به دام انداختن پرندگان، نصب سنسور روی آنها، به دام انداختن مجدد و بررسی داده های جمع آوری شده به کار برده می شد که علی رغم طاقت فرسا بودن کارایی قابل قبول نداشت. حالا اما محققان سیستمی را توسعه داده اند که بررسی این داده ها را به مراتب ساده و در عین حال پیشرفته تر می سازد.این سیستم که در قالب پروژه بین المللی «ایکاروس» (مشارکت بین المللی برای تحقیق روی حیوانات با استفاده از فضا) توسعه پیدا کرده شامل اتصال شمار زیادی فرستنده کوچک به حیوانات است که داده ها را به ایستگاه بین المللی مخابره می کنند.

آنتن ایکاروس سیگنال ها را از تگ های GPS نصب شده روی حیوانات دریافت کرده و آن را به کامپیوتر مرکزی روسی منتقل می کند.

فضانوردان روسی بدین منظور طی پیاده روی ۷ ساعت و ۴۶ دقیقه ای آنتن ردیابی حیوانات را در ایستگاه بین المللی نصب کرده اند که یک و نیم ساعت بیش از زمان پیش بینی به طول انجامید.مهاجرت حیواناتهدف از این پروژه مطالعه رفتار حیوانات، بررسی گستردگی بیماری ها و پیش بینی فجایع طبیعی از طریق مشاهده الگوی مهاجرت آنها در سراسر جهان است.

توسعه دهندگان ایکاروس که شامل دانشگاه های «پرینستون»، «کپنهاگن»، «ییل» و غیره است امیدوارند تا سال ۲۰۲۵ حسگرها را تا اندازه ای کوچک سازند که امکان تعبیه آنها در کوله های خورشیدی و نصب روی ملخ ها وجود داشته باشد. با این حال سنسورهای فعلی را هم می توان روی خفاش های میوه خوار، بچه لاکپشت ها، طوطی و دیگر پرندگان آوازخوان نصب کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی