فراتر از تصور؛ سود عظیم فراری به ازای تولید هر دستگاه خودرو

فراتر از تصور؛ سود عظیم فراری به ازای تولید هر دستگاه خودرو

برند شهیر فراری در سال ۱۹۳۹ توسط انزو فراری بنیان نهاده شده است و به لطف پیروزی در مسابقات مختلف و سابقه فوق العاده خود در ساخت محصولات فوق سریع از محبوبیت فوق العاده ای بین افکار عمومی و کلکسیونرهای حرفه ای اتومبیل برخوردار است. حال طبق مطالعات دکتر Ferdinand Dudenhoffer رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات صنعت خودروسازی در دویسبورگ آلمان، فراری به ازای هر محصول به صورت متوسط ۸۰ هزار دلار سود می کند. با این رقم شما می توانید یک مرسدس بنز C Class در بالاترین رده تجهیزاتی و فنی یا تسلا مدل X را خریداری کنید.

در حال حاضر محصولات این کمپانی ایتالیایی از ۲۰۰ تا بیش از ۳۰۰ هزار دلار به فروش می رسند و مدل های کلاسیک و تولید محدود آن ها نیز اکثرا قیمت های میلیون دلاری دارند.

طبق تحقیقات صورت گرفته این عدد، مقدار متوسط سودی است که پیش از اخذ مالیات و سود درآمد برای نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی با توجه به تعداد محصولات به فروش رسیده بدست آمده است.

Ferrari 488 Pista

برای مقایسه بد نیست بدانید شرکت پورشه برای آن دسته از محصولات تولیدی خود که در بازه قیمتی  بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار دلار قرار دارند به ازای هر خودرو در حدود ۱۷.۲۵۰ دلار سود می کند. سه برند مشهور آلمانی یعنی بی ام و، مرسدس بنز و آئودی نیز به طور یکسان به ازای فروش هر خودرو ۱۰.۵۰۰ دلار سود می کنند.

سال گذشته فراری بیش از ۸۴۰۰ دستگاه خودرو فروخته است و در حال حاضر این کمپانی بیش از ۲۲.۷ میلیارد دلار ارزش گذاری می شود.

در سال ۲۰۱۷ میلادی ۸۳۹۸ دستگاه و در سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۰۱۴ دستگاه سوپرخودرو توسط این کمپانی خودروسازی ایتالیایی به فروش رسیده است. با توجه به رقم پایین تولیدات، فراری توانسته بهای بالای محصولات خود را به خوبی به بازار دیکته کند.

برای مقایسه بیشتر بهتر بدانید پورشه که به عنوان یک برند ارزان قیمت تر نسبت به فراری شناخته می شود در سال گذشته بیش از ۲۴۶ هزار دستگاه خودرو را به فروش رسانده که بسیار بسیار بسیار بیشتر از فراری است. جالب است بدانید سود خالص فراری در یک چهارم ابتدایی سال جاری بیش از ۱۷۸ میلیون دلار بوده است که حکایت از افزایش ۱۹ درصدی دارد.

فراری

در هر صورت شاهد حاشیه سود بسیار بالای فراری برای فروش هر یک از محصولاتش هستیم که با توجه به این که محصولات این شرکت ماه ها پیش از رونمایی رسمی در بسیاری از موارد به طور کامل پیش فروش می شوند. انتظاری جز این هم نمی توان داشت.

استراتژی فراری در این زمینه را باید مشابه استراتژی برند های لوکس دنیای مد قلمداد کرد. تولید کم تیراژ، تبلیغات فوق العاده وسیع، حفظ بازار دست دوم به روش های پیچیده و البته ارائه محصولی کاملا متفاوت نسبت به بسیاری رقبا باعث شده تا مشتریان به خرید یک خودرو فراری به چشم یک تصمیم سرمایه گذاری شیرین بنگرند.

به این صورت که تقریبا هیچ کدام از محصولات سال های اخیر فراری در زمان فروش دچار افت قیمت نمی شوند و بعضا خریداران می توانند سود خوبی را نیز از نگهداری یک فراری کسب کنند. پرستیژ ویژه و لذت بالای رانندگی نیز مزید بر علت می شود تا شمار خریداران بسیار بیشتر از تیراژ کمپانی باشد و مشتریان برای بدست آوردن کلید یک اسب سرکش زاده مارنللو صف بکشند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato