ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رویداد لول آپ
ویجیاتو - بازی

۹۲ تیم بازی‌سازی در دومین دوره رویداد Level Up شرکت کردند

اوایل تابستان امسال شرکت فن افزار خبر از برگزاری دومین دوره رویداد لول آپ با محوریت بازی‌های تحت شبکه پی‌سی داد و از آن زمان تاکنون ۹۲ تیم بازی‌سازی از سراسر ایران مشغول ساخت بازی ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۹:۴۵

اوایل تابستان امسال شرکت فن افزار خبر از برگزاری دومین دوره رویداد لول آپ با محوریت بازی‌های تحت شبکه پی‌سی داد و از آن زمان تاکنون ۹۲ تیم بازی‌سازی از سراسر ایران مشغول ساخت بازی تحت شبکه هستند تا با تمرکزی مشخص، فضای بازی‌های چندنفره را تقویت کنند.

طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی شرکت فن افزار، در حال حاضر ۳۵۰ نفر در ۹۲ تیم بازی‌سازی از ۲۱ استان کشور که در ۲۸ شهر حضور دارند به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. از این تعدادْ ۴۸ درصد در تهران و ۵۲ درصد دیگر در دیگر استان‌ها حاضر هستند.

در دوره ابتدایی که تمرکز روی سبک یا پلتفرم خاصی نبود، ۱۷۴ تیم در مسابقه شرکت کرده بودند و تنها ۳۸ تیم به ساخت بازی روی پی‌سی پرداختند ولی در این دوره با رشد ۲.۵ برابری شاهد افزایش آن‌ها به ۹۲ تیم هستیم.

لول آپ

کسرا تهرانی در مورد انتخاب ژانر و پلتفرم مشخص برای دوره‌ی دوم می‌گوید: «در این دوره تمرکز را روی رایانه‌های شخصی گذاشتیم چون، بررسی‌ها نشان می‌دهد تقاضا در بازار برای چنین بازی‌هایی بالاست  ولی عرضه‌کننده‌ای داخلی برای آن وجود ندارد و گیمرهای ایرانی تنها می‌توانند از عناوین خارجی بهره ببرند. جای خالی بازی‌های برگرفته از فرهنگ و هنر ایرانی در بازار حس می‌شود و اکنون تیم‌های ثبت‌نامی و ۳۵۰ نفری که در قالب تیم‌های یک تا ۱۰ نفره در این رویداد شرکت کرده‌اند، این فرصت را دارند تا بازی‌‌ای تولید کنند و در این فضای خالیِ بازار، خودی نشان دهند.»

برخلاف دوره پیشین، دومین رویداد Level Up دو ماهه برگزار می‌شود و در پایان تابستان تیم‌های اول تا سوم با دریافت جوایز ۳۰، ۱۵ و ۷ میلیون تومانی تقدیر خواهند شد. تیم‌های برگزیده نیز برای تامین سرمایه می‌توانند بازی خود را روی فروشگاه هیولا تحت عنوان «دسترسی سریع» قرار دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دومین رویداد Level Up گزارش دیجیاتو از کنفرانس خبری معرفی این رویداد را بخوانید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی