کمپانی HMD امتیاز استفاده از برند PureView را تصاحب کرد

کمپانی HMD امتیاز استفاده از برند PureView را تصاحب کرد

در سال ۲۰۱۴ میلادی، کمپانی مایکروسافت کسب و کار موبایل و خدمات نوکیا (شامل برند PureView) را به مبلغ ۷.۳ میلیارد دلار خریداری کرد و پس از انتقال فناوری، شرکت ساکن ردموند از دوربین های قدرتمند PureView در محصولاتی مانند لومیا ۱۰۲۰ و لومیا ۹۵۰ XL بهره برد.

البته تلاش های مایکروسافت در بازار موبایل چندان موفقیت آمیز نبود و این موضوع باعث شد برند نوکیا کم کم از بازار حذف شود. اما پس از مدتی کمپانی HMD Global برند نوکیا را در اختیار گرفت و با عرضه محصولاتی مانند ۳۳۱۰، حس نوستالژی علاقه مندان به این برند فنلاندی را برانگیخت.

PureView

حال خبر می رسد که HMD Global امتیاز استفاده از فناوری و برند دوربین PureView را هم از مایکروسافت خریداری کرده و احتمالاً در آینده شاهد بازگشت گوشی های نوکیا با دوربین های ۴۱ مگاپیکسلی خواهیم بود.

احتمالاً در آینده شاهد بازگشت گوشی های نوکیا با دوربین های ۴۱ مگاپیکسلی خواهیم بود

بر اساس اطلاعات منتشر شده از دفتر مالکیت های معنوی اروپا (EUIPO)، کمپانی HMD علاوه بر امتیاز استفاده از دوربین های PureView، پتنت های دیگری از جمله Asha و Xpress-On (که به فناوری های صوتی نوکیا مربوط می شوند) نیز در اختیار دارد؛ هرچند هنوز هیچ موبایل موسیقی محوری با برند نوکیا توسط HMD Global به بازار عرضه نشده.

گفتنی است طبق برخی شایعات، تلفن های هوشمند نوکیا با دوربین PureView احتمالاً به ماژولی متشکل از پنج لنز و چیدمان دایره ای شکل مجهز می شوند که توسط شرکت Zeiss طراحی شده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato