پلی استیشن 2 برای همیشه بازنشسته شد

پلی استیشن 2 برای همیشه بازنشسته شد

وقتی صحبت از کنسول‌های محبوب و البته پرفروش تاریخ بازی‌های ویدیویی می‌شود، بدون شک پلی استیشن ۲ یکی از کنسول‌هایی است که به ذهن هر فردی خطور می‌کند. این کنسول قطعاً یکی از موفق‌ ترین محصولات شرکت سونی است که در طول عمر خود تسلط کاملی بر بازارها داشته است.

سونی در سال ۲۰۱۲ با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از پایان تولید پلی استیشن ۲ در ژاپن خبر داد و حال با گذشت حدوداً ۸ سال از آن زمان، این شرکت کنسول نسل ششمی خود را بار دیگر یک قدم دیگر به پایان عمر خود نزدیک‌ کرد. سونی با وجود تعطیل کردن خط تولید کنسول در این مدت، از آن پشتیبانی می‌کرده و کاربران می‌توانستند از خدمات پس از فروش بهره مند شوند.

پلی استیشن 2

چندی پیش، سونی با انتشار یک پست در فروم کاربران ژاپنی، اعلام کرد تنها تا ۳۱ آگوست (۹ شهریور) زمان داشتند که فرم مربوط به درخواست تعمیرات را پر کنند. افرادی که موفق به این کار شدند باید تا پیش از ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) کنسول خود را به یکی از مراکز خدماتی تحویل دهند. در ادامه بیانیه تاکید شده است کنسول‌هایی که پس از این تاریخ به مراکز آورده شوند، هیچ گونه خدماتی دریافت نخواهند کرد. سونی همچنین اضافه کرد به دلیل کمبود قطعات ممکن است تمامی کنسول‌ها تعمیر نشوند.

کنسول‌ پلی استیشن ۲ نخستین بار در سال ۱۹۹۹ معرفی و در سال ۲۰۰۰ به صورت رسمی منتشر شد. این کنسول توانست رکوردهای بسیاری را به نام خود کند که یکی از آن‌ها رکورد پرفروش ترین کنسول تاریخ با رقم ۱۵۵ میلیون دستگاه در سراسر جهان است. همچنین این کنسول توانست با گذشت تنها ۵ سال از زمان انتشار، به رکورد ۱۰۰ میلیون دستگاه دست یابد تا بدین ترتیب سریع‌ ترین رکورد را در این زمینه به نام خود ثبت کند.

جدیدترین نسل از کنسول‌های پلی استیشن در سال ۲۰۱۳ تحت عنوان پلی استیشن ۴ عرضه شد و در حال حاضر نیز کنترل بازار کنسول‌ها در سراسر جهان را بدست دارد. طبق آخرین گزارش‌های مالی منتشر شده، تاکنون بیش از ۸۲ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ به فروش رسیده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato