اریکسون امکان استفاده از دکل مخابراتی 4G به عنوان 5G را فراهم می کند

اریکسون امکان استفاده از دکل مخابراتی 4G به عنوان 5G را فراهم می کند

شرکت اریکسون به تازگی از راهکاری گفته که بر اساس آن توسعه شبکه های مخابراتی نسل ۴ به نسل ۵ سرعت بیشتری می یابد و امکان استفاده از تجهیزات نصب شده در دکل های ۴G برای نسل جدید فراهم می شود.

برای اپراتورهای مخابراتی یکی از بزرگترین چالش های پیش رو پیاده سازی نسل بعدی شبکه های سلولی، نسل پنج (۵G) است. این نسل معمولاً نیاز به نصب تجهیزات جدید در دکل های مخابراتی دارند.

بر اساس گزارش ها این موضوع تنها برای ایالات متحده هزینه ای ۲۰۰ میلیارد دلاری را به دنبال دارد. روش جدیدی که اریکسون ارائه داده از طریق به روز رسانی نرم افزاری این شرکت که «اشتراک گذاری طیف اریکسون» نام دارد می تواند دکل های ۴G را به دکل های ترکیبی ۴G و ۵G بدل کند.

دکل نسل 5

به این ترتیب گجت های سازگار با فناوری ۵G می توانند از فرکانس های ۲.۵ گیگاهرتز که برای نسل چهارم کاربرد دارد سیگنال ها را ارسال کنند. بنا بر گفته این شرکت، به روز رسانی نرم افزاری مورد بحث می تواند بر سیستم های رادیویی اریکسون که از سال ۲۰۱۵ عرضه شده اند از راه دور نصب شود.

جایگزینی آنتن های ۴G با نمونه های ۵G موجب می شود شبکه های ۴G کمتری در دسترس باشند اما بر اساس آنچه اریکسون اعلام کرده این راهکار می تواند بدون نیاز به جایگزینی تجهیزات، فناوری جدید را به دکل ها بیاورد.

اریکسون انتظار دارد اشتراک گذاری طیف به اپراتورها این امکان را می دهد که از باندهای رادیویی میانه و پایین تر برای فراهم کردن پوشش خارجی بهتر بهره ببرند.

اما مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد زمان رونمایی از گوشی های سازگار با فناوری ۵G است. به گفته کوالکام انتظار می رود در نیمه اول سال ۲۰۱۹ گوشی های هوشمند سازگار با  فناوری نسل ۵ روانه بازار شوند در حالی که اریکسون اعلام کرده این راهکار در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ از راه خواهد رسید. به این ترتیب نباید انتظار داشت که به محض از راه رسیدن اولین گوشی های ۵G در تمام دنیا بتوان از این فناوری بهره برد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato