قانون تازه ویژه محرم؛ تردد وسایل نقلیه از میان دسته های عزاداری ممنوع است

قانون تازه ویژه محرم؛ تردد وسایل نقلیه از میان دسته های عزاداری ممنوع است

امسال در تمام نقاطی که مراسم‌ عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) برگزار می ‌شود در صورت ورود هیئات مذهبی به سطح معابر، محدودیت‌هایى ایجاد‌ مى‌شود.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور در این رابطه اعلام کرد که در ایام محرم به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تردد هرگونه وسیله شامل موتورسیکلت، سواری و دیگر خودروها از میان دسته‌های عزاداری در حال تردد در خیابان ممنوع و حق تقدم با دسته‌های عزاداری است. هر سال در آستانه فرا رسیدن ماه محرم عوامل راهور به همراه دیگر همکاران در بخش انتظامی جلساتی را با مسئولان هیات‌ها، تکایا، حسینه‌ها و مساجد برگزار کرده و موارد لازم در این خصوص به آنان گوشزد می‌کنند.
سرهنگ «نادر رحمانی» افزود:

«به منظور کنترل و ایجاد نظم هرچه بیشتر در دسته‌های عزاداری در حال تردد در خیابان‌ها عده‌ای از متولیان دسته‌ها و هیات‌ها در قالب «محرم یار» با پلیس همکاری می‌کنند.»

وی از عزاداران و شهروندان خواست که در این ایام با ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی همراهی داشته باشند وی خاطرنشان کرد که این افراد که به آنها محرم یاران گفته می‌شود پیشتر آموزش‌های لازم را برای کنترل و ایجاد نظم و برخی مسائل انتظامی از سوی پلیس‌های مجرب فرا گرفته و در این گونه ایام با فعالیت خود نقش بسزایی در یاری رساندن به نیروی انتظامی دارند.دسته های عزاداریبه گفته سرهنگ رحمانی افراد محرم یار با توجه به آموزش‌هایی که فراگرفته‌اندو با هماهنگی با کلانتری و راهنمایی و رانندگی مناطق خود مدیریت خیابان‌ها را به عهده دارند. محرم یاران ملبس به جلیقه‌های خاصی با نوارهای فسفری و در دسته‌های عزاداری در حال تردد هستند. او از مردم خواست که با این افراد نهایت همکاری را داشته باشند.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور اظهار داشت: «با توجه به اینکه اغلب عزاداران عزیز ملبس به لباس تیره و مشکی هستند، لازم است به هنگام عبور از عرض معابر احتیاط بیشتری داشته باشند. از متولیان هیات ها نیز می خواهیم به منظور کنترل و ایجاد نظم بیشتر و عدم تداخل با دیگر دسته ها از مسیرهای تعیین شده تردد کنند.»
سرهنگ رحمانی افزود در این ارتباط از متولیان دسته های عزاداری نیز می‌خواهیم برای کاهش بار ترافیکی سعی کنند ترددهای خود را به ساعات آخر شب در سطح خیابان‌ها نگذارند.

گفتنی است که پیگیری های خبرنگار دیجیاتو در خصوص جویا شدن جزییات بیشتر از این زمینه، به نتیجه ای نرسید و در مجموع مشخص نیست که برخورد احتمالی پلیس با رانندگان خلاف کار در این خصوص چه خواهد بود.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato