سران سامسونگ و ال جی راهی کره شمالی می شوند

سران سامسونگ و ال جی راهی کره شمالی می شوند

سران سامسونگ و ال جی راهی کره شمالی می شوند

وارث امپراطوری سامسونگ و نمایندگان چندین غول فناوری کره جنوبی همراه با رییس جمهور این کشور عازم کره شمالی خواهند شد.

سران دولت های کره جنوبی و شمالی قرار است به زودی در «پیونگ یانگ»، با هم ملاقات کرده و درباره مسائل مختلف با هم گفتگو کنند.

در این سفر قرار است علاوه بر « لی جائه-یونگ »؛ نایب رییس گروه سامسونگ ۱۶ فعال اقتصادی دیگر از جمله مدیرعامل کمپانی ال جی، نایب رییس گروه هیوندای موتورز که پدرش پناهنده ای از کره شمالی بود، نیز در این دیدار حضور داشته باشند. «هیون جئونگ-ایون»، رییس بخش دیگری از هیوندای نیز در این سفر حضور دارد که چندین بار با رهبر کره قبلی دیدار داشته و از نخستین کسانی است که بعد از به قدرت رسیدن کیم جونگ اون با وی ملاقات کرد.لی جائه-یونگگردش مالی سالانه سامسونگ به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی های فناوری دنیا، یک پنجم از تولید ناخالص داخلی کره جنوبی است اما این شرکت در کره شمالی هیچ کسب و کاری ندارد.

با این حال «مون جائه»، رییس جمهور کره جنوبی تلاش بسیاری برای برقراری روابط حسنه و داد و ستد اقتصادی با همسایه شمالی صورت داده و در همین راستا تا کنون دو بار با کیم جونگ اون دیدار کرده است. دفتر ریاست جمهوری کره شمالی در این باره اعلام کرده است:

دیدار آتی سران دو کشور به هموار سازی ارتباطات و تعاملات فرامرزی در آینده کمک خواهد کرد.

برخی از کارشناسان باور دارند که ملاقات هایی از این دست می تواند کسب و کار سامسونگ و شرکت های دیگر را به کره شمالی گسترش داده و آنها را بیش از پیش قدرتمند سازد.

گسترش فعالیت شرکت های فناوری در کره شمالی علاوه بر بهبود روابط سیاسی و اجتماعی، تقویت مبادلات تجاری و بهبود اقتصاد نه چندان مطلوب می تواند به بازتر شدن فضای اجتماعی پیونگ یانگ نیز کمک کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل