ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

برخی سایت‌های فروش آنلاین بلیت هواپیما رفع فیلتر شدند

بعد از گذشت چهار روز از فیلترینگ سایت‌های گردشگری و فروش بلیت هواپیما که بنا به درخواست سازمان هواپیمایی کشوری صورت گرفته بود، برخی از موارد مسدود شده اعلام کردند که دستور رفع فیلترینگ آنها ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۵

بعد از گذشت چهار روز از فیلترینگ سایت‌های گردشگری و فروش بلیت هواپیما که بنا به درخواست سازمان هواپیمایی کشوری صورت گرفته بود، برخی از موارد مسدود شده اعلام کردند که دستور رفع فیلترینگ آنها صادر شده است.

به عنوان مثال مجموعه اسنپ تریپ اعلام کرده بود که در بخش خرید و فروش بلیت‌های هواپیمای خود با مجموعه دیگری به نام فلایتیو همکاری می‌کند که سالهاست در این حوزه فعالیت کرده و مجوزهای لازمه را نیز در اختیار دارد. در نهایت دقایقی پیش سازمان هواپیمایی کشور با بررسی صحت ادعای اسنپ تریپ از شکایت خود صرف نظر کرد و این مجموعه هم‌اکنون رفع فیلتر شده است.

بررسی مستندات اسنپ تریپ در ظهر امروز انجام شده و پس از محرز شدن شیوه همکاری اسنپ تریپ با فلایتیو، مشخص شده که فیلترینگ این مجموعه به اشتباه صورت گرفته است. سایت‌های دیگری چون رسپینا 24 و مستربلیط نیز از لحظاتی پیش در دسترس قرار گرفته‌اند و رفع فیلتر شده‌اند. «امیرعلی مهاجر» مدیر ارشد عملیاتی اسنپ تریپ در اینباره می‌گوید:

«این فیلتر اشتباه چهار روزه برای اسنپ تریپ خسارت‌های فراوانی را به‌همراه داشت. کاهش فروش هتل‌ها، اختلال در رشد اسنپ تریپ و داغ شدن شایعاتی که از اساس نادرست هستند. متاسفانه در این مدت کوتاه بسیاری از هتل‌ها که همکاری تنگاتنگی با اسنپ تریپ داشتند متضرر شدند. اما خوشبختانه اسنپ تریپ با قدرت بیشتر فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.»

به گفته مهاجر اسنپ تریپ قصد دارد که تحولی در بازار گردشگری کشور ایجاد کند و سفر را به عنوان یک کالای مقرون به صرفه به سبد خانوارها برگرداند. مهاجر باور دارد که در این مسیر به همه دلسوزان عرصه گردشگری نیازمند هستند:

«قطعا این امر بدون شفاف سازی قیمت‌ها و کاهش هزینه‌ها امکان پذیر نیست و اسنپ تریپ در نظر دارد با نظام هوشمندی که از آن بهرمند است به همه هتل‌های کشور کمک کند تا در تمام ایام سال فروش داشته باشند و بتوانند از ظرفیت‌های خود استفاده کنند. مهاجر تاکید کرد: پس از این اتفاقات حمایت خود را از قانونمندی شیوه برخورد با استارتاپ‌های حوزه گردشگری اعلام می‌کنیم و امیدواریم فیلترینگ بدون اخطار از ساختار قوانین دنیای مجازی ایران حذف شود.»

به نظر می‌رسد با رفع فیلترینگ این مجموعه‌ها به زودی شاهد رفع فیلتر موارد دیگری که به نظر می‌رسد به طور اشتباهی فیلتر شده‌اند نیز باشیم. به عنوان مثال برخی سایت‌ها همچون سپهر 360 صرفا به مقایسه قیمت‌های بلیت پرواز می‌پردازند و خود فروشی در این زمینه ندارند و ادعا دارند که به اشتباه مسدود شده‌اند.

در ابتدای این دور از فیلترینگ، «امیر ناظمی» عضو هیات عامل سازمان فناوری ایران تعداد سایت‌های فیلتر شده را ۱۸۰ عدد اعلام کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • OLD
    OLD | ۲۶ شهریور ۱۳۹۷

    اسلام پیروز است
    درود بر سیدعلی و دلاور مردان سپاه اسلام که به حق با سایت های متخلف و صهیونیستی برخورد جدی میکنند
    متاسفانه صهیونیست به این سایت ها نفوذ کرده

مطالب پیشنهادی