درگ تسلا مدل 3 پرفورمنس در مقابل تسلا رودستر اسپرت 2010 [تماشا کنید]

درگ تسلا مدل 3 پرفورمنس در مقابل تسلا رودستر اسپرت 2010 [تماشا کنید]

اگر جستجوی کوچکی در دنیای ویدئوی های مسابقات اتومبیل رانی داشته باشید، به احتمال قوی درست شبیه ما ویدئویی از مسابقه بین تسلا مدل 3 پرفورمنس و رودستر اسپرت 2010 نخواهید یافت. احتمالا این نخستین بار است که یک مسابقه بین جدیدترین و قدیمی ترین مدل تسلا برگزار شده است.
این روزها پرچمدار تسلا یعنی تسلا مدل 3 پرفورمنس را در مسابقات گوناگونی می بینیم، اما حضور قدیمی ترین خودروی تولیدی تسلا یعنی رودستر کمی برای همه غیرعادی است.

تسلا مدل 3

مطلب پیشنهادی:کپی برداری روش تولید انقلابی تسلا توسط چینی‌ها؛ تکنولوژی گیگاپرس به انبوه سازان آسیایی رسید کپی برداری روش تولید  انقلابی تسلا توسط چینی‌ها؛ تکنولوژی گیگاپرس به انبوه سازان آسیایی رسید

در نگاه اول و در صورتی که شما اندکی با مشخصات این دو خودرو آشنا باشد احتمالا نتیجه مسابقه در اختیار مدل قدیمی تر یعنی رودستر مدل 2010 است اما هیچ چیز در دنیای خودروها قابل پیش بینی نیست. بسیار رایج است خودرویی با قدرت موتور بیشتر نتیجه درگ ریس را به حریف خود واگذار کرده است.

271 اسب بخار قدرت، قیمت پایه ای 64 هزار دلاری، باتری های 75 کیلووات ساعتی 350 ولتی لیتیوم یونی، نهایت سرعت 250 کیلومتر بر ساعت تنها بخشی از مشخصات تسلا مدل 3 پرفورمنس می باشند.

در مورد مشخصات  تسلا رودستر اسپرت 2010 نیز می توان به قدرت 288 اسب بخاری، باتری های 56 کیلووات ساعتی 375 ولتی لیتیوم یونی، مسافت قابل پیمایش با یکبار شارژ 395 کیلومتری، گشتاور 400 نیتوتن متری اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:ایلان ماسک: ربات تسلا می‌تواند شخصیت منحصر به فرد خود را داشته باشد ایلان ماسک: ربات تسلا می‌تواند شخصیت منحصر به فرد خود را داشته باشد

از شما دعوت می کنیم که به تماشای مسابقه بین این دو خودرو بنشینید.

همانطور که مشاهده می کنید زمین مسابقه به خصوص در زمان شروع اندکی مرطوب است. به محض روشن شدن چراغ سبز و حرکت خودروها رودستر مسابقه را به دست گرفته و تا اواسط زمین مقام اول به این خودرو اختصاص می یابد اما در مجموع این تسلا مدل 3 پرفورمنس است که در جایگاه نخست قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی:نظرسنجی ایلان ماسک در توییتر: با فروش ۱۰ درصد سهامم در تسلا موافقید؟ نظرسنجی ایلان ماسک در توییتر: با فروش ۱۰ درصد سهامم در تسلا موافقید؟

با توجه به شتاب و قدرتی که رودستر از خود به نمایش می گذارد به نظر می رسد که تولیدات کمپانی پورشه و سایر خودروسازان به نام می تواند رقبای شایسته ای برای این خودرو باشند و احتمالا درگ ریس بین این خودروها می تواند به معنای واقعی کلمه جذاب باشد.

کانال یوتیوب Vivianna Van Deerlin در شرح این ویدئو عنوان کرده است که مسابقه بین یک دستگاه تسلا رودستر اسپرت 2010 و مدل 3 پرفورمنس برگزار شده و نتیجه آن به شرح زیر می باشد:

مطلب پیشنهادی:لوسید ایر عنوان خودروی سال 2022 موتورترند را بدست آورد؛ شکست تسلا با تکیه بر سرمایه نفتی عربستان لوسید ایر عنوان خودروی سال 2022 موتورترند را بدست آورد؛ شکست تسلا با تکیه بر سرمایه نفتی عربستان

مدل 3 پرفورمنس: با مجموع زمانی 11.838 ثانیه و نهایت سرعت 183.78 کیلومتر بر ساعت و ریاکشن تایم 0.955 ثانیه

رودستر اسپرت 2010: با مجموع زمانی 12.959 ثانیه و نهایت سرعت 162.75 کیلومتر بر ساعت و ریاکشن تایم 0.496 ثانیه

با توجه به زمان های ثبت شده اختلاف این دو خودروی تسلا در مسیر یک چهارم مایلی در حدود 0.6623 ثانیه است.

مطلب پیشنهادی:ایلان ماسک با معرفی سوت ۵۰ دلاری تسلا، اپل را به سخره گرفت ایلان ماسک با معرفی سوت ۵۰ دلاری تسلا، اپل را به سخره گرفت
نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato