همه چیز درباره آیفون ۱۱

۴ نکته که باید قبل از ترک کار و راه اندازی کسب و کار جدید بدانید

بسیاری از افراد با شروع فعالیت های کاری جدید موفق می‌شوند که خودی نشان دهند و به سرعت مراحل ترقی را طی کنند. آنها پس از مدتی فعالیت به عنوان مدیر یا مسئول در یک شرکت بزرگ، خسته می‌شوند. این افراد پس از مدتی حس می‌کنند که هر هفته در حال طی کردن چرخه‌ای معیوب و پایان ناپذیری از ناامیدی یا ناراحتی هستند.

در این مواقع فکر کردن به کار جدید می‌تواند بهترین گزینه برای آنها باشد اما سوال اساسی اینجاست که آیا این افراد ابتدا باید استعفا دهند و سپس به فعالیت جدیدشان بپردازند یا اینکه در حین حفظ شغل خود، یک کسب و کار جدید را آغاز کنند؟

خرید بلیط هواپیما

پاسخ این سوال به اخلاقیات و میزان تعهد کاری آنها بستگی دارد. برخی افراد با کنار کذاشتن شغل قبلیشان سعی می‌کنند برای خود انگیزه ایجاد کنند تا هر چه سریع تر بتوانند به کسب و کار جدید خود بپردازند. این در حالی است که مسئله یاد شده می‌تواند روی برخی افراد اثر عکس بگذارد و آنها باید پیش از آن که به طور کامل کارشان را کنار بگذارند، از موفق بودن فعالیت کاری جدید اطمینان خاطر کسب کنند.

به هر حال اگر از دو روش موجود قرار باشد معدلی به عنوان بهترین راه انتخاب کرد، مهلتی یک ساله می‌تواند زمان مناسبی برای کنار گذاشتن شغل قبلی و شروع کار جدید باشد. با این وجود لازم است که چند مسئله اساسی درباره کسب و کار جدید درنظر گرفت یا اینکه حتماً پیش از شروع کار در موردشان تصمیم گیری کرد. به طور کلی این موارد به چهار نکته کلی تقسیم می شوند؛

۱. بدانید چه نوع کسب و کاری می‌خواهید به راه اندازید

شاید مهمترین مسئله‌ای که باید پیش از شروع هر کاری بدانید، نوع کسب و کار جدید شما است. اگر شما از این مسئله مطلع باشید، آنگاه ایده‌های زیادی درباره‌ی آن به سراغتان خواهد آمد.

انتخاب نوع صنعتی که قصد دارید در آن فعالیت کنید، می‌تواند راه گشای شما در بسیاری از مسائل باشد. اگر شما به حوزه‌ی خاصی عشق می‌ورزید یا سرگرمی محبوبی دارید، می‌توانید آن حوزه را برای فعالیت برگزینید.

البته باید در نظر داشت که علاقه‌ی زیاد به یک مسئله تضمین کننده‌ی موفقیت شما نیست. باید فرصت یا ایده‌ای خاص در آن زمینه انتخاب کنید که پیش از این کسی سراغ آن نرفته باشد. علاوه بر این شما باید جای خالی کسب و کارتان در بازار مشاهده کنید تا بتوانید با راهکارهای مناسب آن را پر نمایید.

تصمیم گیری در این زمینه ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه ها طول بکشد بنابراین بهتر است در حین تصمیم گیری شغلی داشته باشید تا بتوانید مخارج زندگی خود را تامین کنید.

۲. ایده‌های مربوط به کسب و کار جدید را از قبل آماده کنید

شما نه تنها باید بدانید چه کسب و کاری می‌خواهید به راه اندازید، بلکه باید ایده‌های زیادی در این زمینه آماده کرده باشید. در این مقطع بهتر است لیست کاملی از ایده‌های خود تهیه کنید و سپس به مقایسه آنها با یکدیگر بپردازید تا بتوانید آنها را به ترتیب اولویت، طبقه بندی نمایید.

پس از انتخاب ایده‌های مختلف، بازخوردشان را مشاهده کنید، در رابطه با آنها تحقیق کرده و از درستی یا کارآمدی آنها اطمینان حاصل کنید. در این مقطع باید مطمئن باشید که بهترین ایده‌ها را انتخاب کرده‌اید و می توانید با کمک آنها موفق شوید.

همانطور که اشاره شد انتخاب نوع کسب و کار یا ایده‌های اصلی در رابطه با آن، می‌تواند تمامی وقتتان را بگیرد پس بهتر است در این هنگام منبعی برای کسب درامد داشته باشید.

۳. به دنبال سرمایه لازم برای کسب و کارتان باشید

حتی اگر بکر ترین ایده و بهترین موقعیت را برای کسب و کارتان برگزینید، باز هم بدون سرمایه راه به جایی نخواهید برد. هر کاری نیاز به سرمایه اولیه دارد، به راه انداختن یک کسب و کار جدید هم بدون شک صرف هزینه‌های زیادی می طلبد.

این مسئله یکی از مهمترین دلایلی است که بسیاری از افراد، شغلشان را حفظ می‌کنند تا در این مدت بتوانند هزینه‌ی اولیه مورد نیاز را به هر شکل ممکن تهیه نمایند.

در این مواقع بهتر است زیاد هزینه نکنید تا بتوانید با صرفه جویی کمی جلو بیفتید. حتی می‌توانید برای کسب و کار خود دنبال سرمایه گذار یا شریک بگردید تا بتوانید بدین شکل کار خود را سریعتر آغاز کنید و از موقعیت‌های بوجود آمده به نحو احسن بهره ببرید.

۴. برنامه‌ها و نقشه‌هایتان را از قبل کشیده و آماده نمایید

شاید مهمترین نکته‌ای که برخی پیش از آغاز کسب و کارشان فراموش می‌کنند، این است که باید پیش از شروع انجام فعالیت، طرح و برنامه‌ی دقیقی از چگونگی رسیدن به اهدافتان داشته باشید. این طرح می‌تواند به نوعی نقشه راهتان محسوب گردد و شما می توانید با بهره گیری از آن، در چرخه زمانی کارها، اهدافتان را اولیت بندی کرده و ترتیب کارها را فراموش نکنید.

بدین شکل شما می دانید که چه کارهایی را باید به ترتیب انجام دهید تا کم کم به سودهی برسید و بتوانید بهتر عمل کنید. به یاد داشته باشید حتی اگر بتوانید زودتر از موعد زمانی مشخص کارتان را آغاز کنید، باز صبر پیشه کنید تا تمامی مراحل را به ترتیب طی نمایید. این مسئله می‌تواند در طولانی مدت به نفعتان تمام شود.

منبع:
inc
خرید بلیط هواپیما
برچسب ها

مطالب مرتبط

از این اشتباهات رایج دوری کنید تا در کسب و کار آنلاین موفق تر شوید

چه کسی می توانست تصور کند که روزی روی صندلی جلوی تلویزیون نشسته و به راحتی خرید کند یا با هر خدمات دیگری تنها یک کلیک فاصله داشته باشد؟ دنیای مجازی امروز این امکان را برای همه فراهم کرده است و روزانه بر تعداد کسب و کارهای آنلاین افزوده می شود. از این رو لازم است... ادامه مطلب

تک کلمه ای که بیانش در مصاحبه شغلی شما را از بقیه متمایز می کند

یک جستجوی مختصر درباره ی خواسته های کارفرما ها از متقاضیان کار، برای پیدا کردن فهرست کامل و دقیقی از ویژگی هایی که احتمالاً انتظارشان را نیز دارید کافی است: اعتماد به نفس، تطبیق پذیری، اعتبار، و غیره.همه ی اینها ویژگی های خوبی به شمار می روند، اما برای اینکه خودتان را با این صفات... ادامه مطلب

نکاتی که در مصاحبه استخدامی باید از آنها اجتناب کنید

امروزه در بسیاری از شرکت های خصوصی اولویت اصلی استخدام به توانایی فردی متقاضی مربوط می شود، با این حال موارد دیگری نیز در این روند دخیل هستند که از این میان می توان به خصوصیات اخلاقی اشاره کرد.اکثر مدیران منابع انسانی و مسئولان استخدام توانایی کشف خصویات اخلاقی حقیقی فرد را دارند. علاوه بر... ادامه مطلب

درونگرا ها درباره همکاران برونگرای خود چه فکری می کنند؟

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که از خودتان بپرسید همکار آرام و کم حرفتان که گوشه ی اتاق می نشیند چه فکری در مورد شما می کند. پژوهشی که در ژورنال آکادمی مدیریت منتشر شده می گوید اگر برونگرا هستید، همکاران آرم تر و کم حرف تر شما ممکن است قضاوت ناگواری در موردتان انجام دهد؛... ادامه مطلب

با کارمندان جوانِ بی حوصله چه باید کرد؟

تحقیقات نشان داده جوانان متولد هزاره جدید ( در رده سنی 21 تا 24 سال) تقریبا دو برابر بیشتر از بیبی بومرها در محل کار کسل و بی حوصله می شوند و جالب است بدانید که این نسل مسن تمام تلاش خود را در یادگیری فرایند کار با خیلی از نرم افزارهایی که برای یک جوان متولد قرن 21... ادامه مطلب

عوامل موثر در رشد کسب و کارتان را در اینجا بخوانید

گاهی کسب و کار تان به خوبی پیش نمی رود و گاهی خوب است اما کافی نیست. به نظر شما چه عواملی باعث می شود کارتان ارتقاء یابد؟در زیر چندین عامل از دیدگاه Sherrie Campbell نویسنده و روان شناس موفق آمریکایی در این باره آورده شده است که توجه شما را به آن جلب می کنیم:... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x