ویدیویی ۶۰ ثانیه‌ای به مناسبت ۶۰ سالگی ناسا [تماشا کنید]

ویدیویی ۶۰ ثانیه‌ای به مناسبت ۶۰ سالگی ناسا [تماشا کنید]

به تازگی ناسا ۶۰ سالگی‌اش را جشن گرفته و بدین منظور مقاله‌ای طولانی از دستاورد‌های چندین و چند ساله‌ی خود منتشر نموده تا برخی مسائل را برای علاقه‌مندان روشن کند. از آنجایی که این آژانس فضایی می‌داند مخاطبین جوانتر حوصله‌ی خواندن مقاله‌های چندین هزار کلمه‌ای را ندارند، ویدیویی ۶۰ ثانیه‌ای به مناسبت ۶۰ سالگی ناسا در فضای مجازی به نمایش گذاشته شده تا آنها بتوانند به راحتی دستاور‌د‌های شگفت انگیز این آژانس را مشاهده نمایند.

این ویدیو که با همین نام یعنی NASA's 60 Years in 60 Seconds در فضای مجازی منتشر شده، بسیاری از فعالیت‌های مهم آژانس فضایی آمریکایی طی دهه‌های اخیر را به نمایش می‌گذارد. بدین صورت که تصاویر و کلیپ‌های ویدیویی مختلف با سرعت زیادی پشت سر هم نمایان می‌شوند که از میان آنها می توان به تصویر جان گلن حین سوار شدن به فضاپیمای Mercury Friendship 7 و حتی اولین تصاویر ارسالی توسط کاوشگران حاضر در مریخ اشاره نمود.

مشخصاً تصویر معروف ردپای فضانوردان روی سطح کره ماه در این کلیپ وجود دارد اما ناسا تصمیم گرفته لحظه‌های عادی‌تری نظیر استراحت فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی و حتی جلسه تمرینی داخل استخری پر از آب را نیز طی این کلیپ به نمایش بگذارد. جالب اینجاست که موسیقی راک و نوای گیتار الکتریک این محتوای ویدیویی را کامل می‌کند تا هیجان گشت و گذار در فضا را به مخاطب القا کند.

با این وجود نمایش ویدیویی ۶۰ ثانیه‌ای به مناسبت ۶۰ سالگی ناسا نمی‌تواند اوضاع نا به سامان آژانس هوایی یاد شده را توجیه کند چرا که به نظر می‌رسد این آژانس برای تامین هزینه‌هایش به مشکل برخورده و سرپرستش تصمیم گرفته مانند تیم‌های ورزشی مجوز نام‌گذاری ماموریت‌ها، فضاپیما‌ها و ... را به فروش برساند. این مسئله صرفاً بدین معنی نخواهد بود که فضاپیما‌ ها به محلی برای تبلیغ بدل شوند و نام برند‌های مختلف روی آنها حک گردد اما مسلماُ نام برخی ماموریت‌ها تغییر خواهد کرد و محصولاتی نیز از طریق کمپانی‌های مختلف تامین خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato