رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی: موبایل در روزهای آینده ارزان‌تر می‌شود

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی: موبایل در روزهای آینده ارزان‌تر می‌شود

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی: موبایل در روزهای آینده ارزان‌تر می‌شود

بر اساس اعلام«مهدی محبی» رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی، قیمت موبایل پس از کاهش نرخ ارز، ۲۰ درصد کاهش یافت.

این در حالی‌ست که واردات موبایل در چند ماه اخیر بسیار کاهش یافته و این کالا تنها از طریق مسافران وارد کشور می‌شود. ضمن آنکه حدود ۲ ماه قبل ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه در گمرک توقیف شدند و هنوز خبری از ترخیص و تزریق این گوشی‌ها به بازار نشده است. مجموع این عوامل تلفن همراه را در بازار ایران به کالایی کم‌یاب و گران قیمت تبدیل کرد؛ کالایی که گفته می‌شود امروز قیمت آن ۲۰ درصدی کاهش یافته است.

محبی در گفتگو با دیجیاتو تاکید کرد که قیمت موبایل امروز با کاهش ۲۰ درصدی همراه بوده و تا چند روز آینده اثرات کاهش نرخ ارز بر بازار تلفن همراه بیشتر مشخص خواهد شد.

کاهش قیمت موبایل

به گفته محبی واردات موبایل بسیار ناچیز است و دستگاه‌های وارد شده محدود به واردات مسافرتی هستند و به همین دلیل قیمت موبایل‌ها مستقیما وابسته به نرخ ارز است:

«از روز گذشته که قیمت ارز روی تابلوها کاهش داشت، قیمت موبایل و کالاهای دیجیتالی هم کاهش پیدا کردند و این موضوع را از سایت‌های که فروش آنلاین و تعیین نرخ دارند می‌توان فهمید. در واقع تمامی افزایش و کاهش قیمت‌ها روی موبایل‌هایی رخ داد که از طریق مسافرتی وارد می‌شدند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا موبایل‌های توقیف شده وارد بازار شده اند و تعیین تکلیف واردکنندگان و فروشندگانی که بازداشت شده بودند چه نتیجه‌ای درپی داشت، اظهار بی‌اطلاعی کرد و وزیر ارتباطات را مسئول پاسخ‌گویی در این دو مورد معرفی کرد.

بازار موبایل در ماه‌های اخیر وضعیت نابه‌سامانی را تجربه کرد که منشاء تمام این رویدادها افزایش نرخ ارز بود. حالا باید دید نرخ ارز تا کجا و چه زمان روند کاهش خود را ادامه می‌دهد و چه زمان ثبات و آرامش را به بازار آشفته تلفن همراه برمی‌گرداند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل